اسرار موفق شدن آدم های ثروتمند چیست؟

با استفاده از چه روش هایی در کار و زندگی ویا در دانشگاه موفقیت کسب کنیم؟

موفقیت صرف نظر از این مورد که آن را چگونه تعریف کنیم می‌تواند حسی مشابه با یک مسیر زود گذر را به شما انتقال دهد.

برای رسیدن به هدف هایتان و مشخص کردن موفقیت در حین دست یافتن به آن به اعتماد، شوق و انگیزه نیاز دارید.

بیشتر آدم ها دنبال پیدا کردن رمز و راز های موفقیت می‌گردند. از نگاه هرکس موفقیت تفاوت هایی دارد، مثلا برای یک فرد، موفقیت یعنی داشتن 10 میلیارد پول برای فردی دیگر مانند قبول شدن در امتحانات درسی و کنکور می‌باشد.

1 – اهداف‌ خود را بنویسید

یکی از راز های موفقیت در زنگی نوشتن هدف ها می‌باشد.

اما نوشتن هدف ها فقط نباید مربو به کار و زندگی خودتان باشد. این اهداف می‌تواند به زندگی زناشویی ربط داشته باشد، و یا در درس ها و رابطه های شما هم اثر گذار باشد.

هنگامی که صبح از خواب بیدار می‌شوید حواستان باشد اولین کاری که انجام می‌دهید چیست زیرا همان کار تعیین می‌کند که روزتان چگونه خواهد بود . باید ذهن خود را جورری برنامه ریزی کنید که از همون موقع بیدار شدن شرایط قوی وخوبی داشته باشد؛ با استفاده از این راه ،حتما یک روز خوب و پر انرژی خواهید داشت. حال چگونه می‌توانیم یه همچین شرایطی برای خودمان درست کنیم؟

هر روز صبح هدف های خود را بنویسید .وقتی این کار را انجام دادید، دور مهم ترین آنها خط بکشید؛ اهدافی که در طولانی مدت در زندگی تان اثر گذار خواهد بود. حال از خود سوال کنید: «اامروز چه کار هایی باید بکنم که شرایط را تغییر دهد و من را به اهدافک نزدیک و نزدیک تر کند؟» همه ی کار هایی که در ذهن خود دارید را یاد داشت کنید، و دوباره دور مهم ترین های آن خط بکشید و استارت بزنید تا زمانی که به هدف نرسیدید توقف نکنید.

این یک روشی بسیار تاثیر گذار و خوب است که همان ابتدای صبح شما را در وضعی مناسب و خوب قرار می‌دهد. به جای اینکه اول صبح ها هنگام بیدار شدن بلاتکلیف و خوابالو باشید و مدت زمانی طول بکشد تا از جای خود بلند شوید مغزتان را تنظیم کنید تا هوشیار و آماده موفقیت باشد.

یک دلیل خوب برای داشتن هدف این می‌باشد که با خواندن آن ها حس خوبی به خود انتقال دهید؛ گونه ای آنها را بنویسید که مثلا حالا نتیجه گرفته اید.

با تمرین کردن این کار یعنی نوشتن و خواندن، فکر شما هم قوی و مثبت بینی شما تضمین خواهد شد و طبق هدف هایی که دارید پیش خواهید رفت. هدف هایی که روی کاغذ نوشته نشوند، فقط یک آرزو هستند نه چیز دیگری! توانایی که در نوشتن شما قایم شده است شما را به به دومین شرط مورد نیاز برای موفقیت می‌رساند .

ریچارد برانسون می‌گوید:

“به دنبال رویا هایتان بروید، خودتان را درگیر چیز های جدید زندگی کنید که برایتان جالب باشد. اگر تمایل دارید کار و کسبی به راه بیاندازید، اطمینان داشته باشید که در مورد موضوع مورد علاقه تان باشد تا برایتان جذاب و جالب باشد.

اینگونه قطعا زندگی بهتری خواهید داشت. مقصدتان از انجام دادن کاری، تنها برای پول نباشد.

برانسون برای مجله خود برای آدم های سر شناس زیادی نامه زد و اکثریت آنها دعوت را برای مصاحبه قبول کردند.

بنظرم بیشتر افراد ایده های خوبی در سر دارند، اما افراد محدودی هستند که واقا ایده های خود را عملی می‌کنند.

اکثر افراد به این فکر هستند که انسان دیگری این کار را انجام داده است، یا هرگز نتوانی پول مورد نیاز برای این کار را بدست آوری و یا اینکه در زندگی نباید خطر کنی.

در آخر افرادی شانس یک زندگی هیجان‌انگیز و ارزشمند را بدست می‌آورند که با خود می‌گویند اکنون می‌روم و این کار را به اتمام می‌رسانم

2 – باورهایتان را تقویت کنید.

یکی از رمز های موفقیت در زندگی داشتن باور های قوی است.

اگر از افراد پر تلاش بپرسید اولین مرحله موفقیتشان چیست، می‌گویند: هم خود را باور دارند و هم کاری که انجام می‌دهند را و از گفتن باور هایشان هم ترسی ندارند.

اگر شما خودتان را باور نداشته باشید دیگران چگونه داشته باشند؟ وقتی مردم از شما درباره هدف هایتان و نیاز هایتان سوال هایی می‌پرسند، از گفتن ساده و قطعی آن نترسید، ممکن است حتی به هدف های دراز مدتتان بخندند و به مسخره به آنها نگاه کنند اما شما باید نسبت به باور هایی که به خود دارید به این صحبت ها هیچگونه اهمیتی ندهید.

اگر خواسته های خود را جدی نگیرید، تصمیم های خود را باشک خواهید گرفت که برای شما سودی نخواهد داشت. خلاف جریان پیش بروید و متمایز باشید. بجز همه ی این موارد، فکر می‌کنید چه تعداد در دنیا هستند که به آرزو و رویای خود در زندگی شان رسیدند؟

حال چه تعداد از این آدم ها اگر ازشون بپرسید که چه هدفی دارید به شما می‌گویند نمی‌دانم؟ پس محکم و قوی باشید و به خودتان ایمان داشته باشید. اگر شجاع باشید و به دنبال رویا هایتان بروید دیگران برایتان احترام قائل می‌شوند.

یک زمان داستانی شنیدیم در مورد فردی که در مغازه لوازم ویدئوی کار می‌کرد. او دو عدد مجله هر روز خودش به سر کار می‌برد: یکی مربوط به کار آفرینی و دیگری پر از تصاویر ماشین های سرعتی لوکس و گران قیمت.

رئیسش از او سوال کرد که چرا همیشه این مجله ها را به همراه داری و مرد جوان اینگونه پاسخ داد: «من دارم ماشینی که قرار است برای خودم شود را انتخاب می‌کنم.» واکنش رئیس مثل کسانی بود که ذهن معمولی دارد : او وقت خودش را هدر می‌دهد، او هرگز به همچین ماشینی دست نخواهد یافت و در آخر امیدش را از دست خواهد داد.

چند مدت بعد، آن مرد شغلش را در فروشگاه رها کرد و استعفا داد و به دنبال رویا هایی که داشت رفت. سال ها بعد او به همان فروشگاه برگشت و می‌خواست ویدئویی را به آنجا برگرداند و به همراه ماشینی آمده بود که همان سال ها قبل آن را انتخاب کرده بود.

دقیقا کسانی در آنجا مشغول کار بودند که در گذشته با خود او همکار بودند. حال می‌توانید فکر کنید وقتی او را با همان ماشین رویا هایش دیدند که با خود فکر می‌کردند هیچوقت آن را نخواهد خرید، چه چهره ای داشتند؟ تمام اینها با درست کردن یک سیستم فکری و اعتقادی قوی شروع خواهد شد.

اولین راه برای رسیدن به رویا ها و خواسته هایتان این می‌باشد  که در ذهن خود آن را تصور کنید و باور داشته باشید. زمانی که در ذهن خود ایمان داشته باشید که در آینده به هدف هایتان خواهید رسید، حسی از تحقق و یقین در فرد درست می‌شود. داشتن این باور ها شما را به سمت عمل پیش می‌برد و وقتی بفهمید نتیجه چه خواهد بود ، خیلی آسان تر اقدامات رسیدن به نتیجه هایتان را انجام می‌دهید.

شما مطمئن باشید به بدنی که می‌خواهید می‌رسید.

شما مطمئن هستید با خانواده‌ای که رویایش را دارید در خانه رویایی تان زندگی خواهید کرد.

شما مطمئن هستید شغلی که علاقه دارید را پیدا خواهید کرد و سرمایه ای را که باور دارید لیاقتش را دارید دست خواهید یافت.

اگر موفقیت ها و رویا هایتان را همیشه در ذهن خود تجسم کنید، مسیر های عصبی جدیدی درون مغزتان درست می‌شود. ذهن شما توانایی این را ندارد که تفاوتی بین واقعیت و چیزی را که ترجیحا تصوراتی قدرتمند و روشن هستند را تشخیص دهد.

رویا هایتان را ذهن خود بسازید و آن ها را باور داشته باشید، فکر کنید به رویایی که می‌خواستید دست یافته اید. اگر رویا هایتان را همیشه در ذهن داشته باشید، اطمینال حاصل می‌کنید که تنها نتیجه ای که می‌توانید بگیرید همین است و و سعی می‌کنید راه هایی پیدا کنید تا آن ها را به واقعیت تبدیل کنید.

3 – بر روی خود سرمایه گذاری کنید

از توانایی پرسیدند که بهترین سرمایه گذاری که کسی می‌تواند انجام دهد چیست؟

جوابی کوتاه و دل انگیز داد: «بر روی خود سرمایه گذاری کن.»

اسم این حکیم، وارن بافِت (Warren Buffett) است که یکی از موفق ترین و کار آفرینان دنیا به حسای می‌آید و بنا به گزارش فوربز (Forbes)، دارایی وی به ارزش ۵۳.۵ میلیارد دلار دارد.

استخدام مربی خصوصی، عضو شدن در باشگاه های ورزشی، خوردن غذای سالم، تهیه کتاب و پرداخت هزینه برای آموزش ولخرجی به حسای نمی‌آیند بلکه سرمایه‌گذاری‌اند: سرمایه‌گذاری روی خودتان!

تعدادی از کارهایی که می‌توانید برای سرمایه‌گذاری روی خودتان انجام دهید:

  • عضو باشگاه شوید و تمرین کنید. تمرین و ورزش باعث ترشح اندروفین شده، به شما حس عالی می‌دهد و کارکرد و مقدار انرژی تان را بالا خواهد برد. اگر مواقعی را که به ورزش اختصاص می‌دهید کار های روزانه تان آسان تر خواهد شد و با مشکلاتی که زندگی پیش رویتان خواهد گذاشت آسان تر کنار خواهید آمد. حدود چهلل تا پنجاه دقیقه زمان، همه آن چیزی می‌باشد که نیاز دارید و و بهترین زمان برای تمرین و ورزش کردن هم همین مدت است.
  • زمانی که موقع برگشت از محیط کار برای خرید کردن به مغازه ای می‌روید از خود سوال کنید: «چه نوع مواد غذایی مغز و بدنم را قوت می‌بخشد تا حس بهتری در خودمان داشته باشیم؟» با جوابی که به این سوال می‌دهید اسباب بهترین بودن را برای خودتان ایجاد می‌کنید و زیرکانه غذا هایی را انتخاب می‌کنید که قدرت ذهنی و جسمی‌تان را بالا می‌برند وباعث می‌شود تصمیم های بهتری برای خودتان بگیرید.
  • مطالعه کردن را شروع کنید. اکثر آدم ها کتاب می‌خرند،اما تعداد اندکی از آنها هستند که واقا آنها را می‌خوانند.

بسیار کم هستند افرادی که کتاب هایی را که می‌خرند می‌خوانند و تعداد کمتری هم وجود دارند که چیزی را که می‌خوانند به یاد دارند. فقط خواننده نباشید عمیقا مطالعه کنید.

حداقل یک ساعت در روز کتاب بخوانید. برایان تریسی (Brian Tracy) سخنران انگیزشی می‌گوید: «یک ساعت مطالعه در روز، در حدود سه سال شما را در هر زمینه ای که بخواهید حرفه ای خواهد کرد؛ و بعد از 5 سال شما را مرجع ملی خواهد کرد و بعد از حدود 7 سال شما بهترین دنیا در کار خود می‌شوید.

هر ایده ای که در سر دارید را بنویسید. هیچوقت از منزل خود بدون قلم و کاغذ بیرون نروید. اصولا بهترین ایده های ممکن در بد ترین شرایط به ذهن می‌رسد؛ حتما آنها را یاد داشت کنید. با خود نگویید که یادم می‌ماند؛ نمی‌ماند! در ضمن یاد داشت کردن ایده هایتان و فکر به ذهن خود این اجازه را خواهد داد تا ذخیره ‌اش کند وایده های بهتری را به شما بدهد.

  • مهارت های جدید یاد بگیرید. تلاش خود را بکنید هر روز یک مهارت جدید یا یک موضوع جدید یاد بگیرید. هر مهارت در روز یعنی 365 مهارت جدید در سال. حالا با خود فکر کنید که اگر همین الان استارت بزنید سال بعد در چه وضعیتی خواهید بود؟
  • هرکاری که انجام می‌دهید سعی کنید برای دل خودتان باشد. بله، سخت کوش بودن و امید داشتن، یکی از مهم ترین عوامل در موفقیت است، اما حدتقا یک بار در ماه تفریح کنید و یک کار هیجان انگیز و شاد انجام دهید که حس شاد بودن و خوش حالی را به شما انتقال دهد؛ خوش باشید و تفریح کنید.

سرمایه‌گذاری بیل گیتس روی رشد شخصی

بیل گیتس رئیس شرکت مایکروسافت قبل از خواب هر شب تقریبا یک ساعت در مورد همه ی مسئله ها مانند سیاست مطالعه دارد.

دانشگاه اسکس در سال ۲۰۰۹ تحقیقاتی انجام داد که طبق آن ۶ دقیقه مطالعه کردن در روز می‌تواند استرس را تا ۶۸ درصد کم کند.

یکی دیگر از فواید مطالعه کردن در بلند مدت، جلوگیری و به عقب انداختن ابتلا به آلزایمر گزارش شده است که همه انسان ها تقریبا تا سنین پیری تا حدود کمی به آن مبتلا می‌شوند. اینچنین به علاوه فواید گفته شده برای مطالعه، مطالعه همیشگی تا حد زیادی استرس را کاهش می‌دهد و حافظه را تقویت می‌کند.

نتایج مطالعاتی در دانشگاه انگلیس نشان می‌دهد که هر روز مطالعه کردن تا ۳۲ درصد احتمال ابتلا به بیماری زوال‌شناختی را کاهش خواهد داد.

4 – زمان خود را با تلفن همراه، فضای مجازی و سریال‌ها اتلاف نکنید

تمام مردم از اینکه بیشتر زمان خود را در اینترنت هدر می‌دهند، حدودا بیشتر از هر کار دیگری احساس گناه دارند.

مدام نگاه کردن به فیس بوک یا اینستاگرام منجر می‌شود مدت زیادی اتلاف وقت خواهد شد. کلیک از یک لینک به یک لینک دیگر عادی است و در آخر منجر می‌شود که در پایان روز خود شما هیچ پیشرفتی نداشته باشید.

این عمل باعث می‌شود که خود را از این بابت گناهکار بدانید، یک برنامه ای وجود دارد به نام SelfControl که این امکان را به شما می‌دهد که هر سایتی را که بخواهید 24 ساعت برای شما محدود کند.

همینطور من علاقه دارم که از گشتن در فضای اجتماعی برای پاداش کار هایم استفاده کنم . این عمل باعث می‌شود گشت و گذار شما در شبکه‌های اجتماعی لذت بخش ترشود!

و اما شاید نگاه کردن سایت‌های موفقیت و انگیزه‌بخش هم بتواند یک پاداش خوب باشد.

خاموش کردن موبایل و یا وسایل برقی تاثیر بسزایی در درست خوابیدن دارند. دکتر چارلز چیسلر استاد دانشگاه هاروارد آمریکا بر این عقیده است که نوری که از تلفن همراه صاتع می‌شود باعث ارسال پیام هایی به مغز ما می‌شوند که این عمل باعث می‌شود ذهن بیدار بماند و سبب می‌شود تا به مغز دستور آزاد سازی مواد شیمیایی موقع خواب در بدن به تعویق بیفتد و  خواب را برای ادم مشکل ساز می‌کند.

اگر دوست دارید شب خوابی آسوده و راحت داشته باشید موبایل های اطراف را در اتاق دیگری بگذارید که به دور ازدسترس باشد .

شاید شما بخواهید با مطالعه کردن کانال‌های تلگرام موفقیت، خود را گول بزنید که دارید راز های موفقیت را کشف می‌کنید! اما این کار ترجیحا بهانه‌ای باشد تا کار های خود را به عقب بندازید، به خاطر داشته باشید که عمل کردن خیلی مهم است.

ریچارد برانسون یکی از کارآفرینان موفق دنیا و ثروتمند مشهور انگلیسی می‌گوید:

“مادرم، ما را گونه ای تربیت کرده که خودمان بیرون برویم و کاری را انجام دهیم، نه اینکه هیچ کاری نکنیم و فقط بنشینیم کار های دیگران را تماشا و تلویزیون نگاه کنیم. من فکر می‌کنم این روش تربیتی خیلی عالی بود. من مدت های خیلی زیادی را با فرزندانم در جزایر کارائیب سپری کرده ام و زمانی که در آنجا بودیم هیچموقع تلویزیون تماشا نکردیم.

جزیره نکر (در جزایر ویرجین بریتانیا) مکانی است که می‌توانم خودم را در آنجا از محیط بیرون جدا کنم و دغدغه هایم را به فراموشی بسپرم. ولی کار هایی که انجام می‌دهم به قدری برایم جذاب، ارزشمند و هیجان انگیز است که هرگز دوست ندارم آنها را از یاد ببرم. چوم خودم را در جایگاهی قدرتمند و چالش برانگیزی می‌بینم و دوست ندارم این موقعیت ها را از دست بدهم.”

5 – با خواب و استراحت به مقدار کافی، خلاق‌تر شوید

باور داشته باشید یا نه، خواب خوب یکی از عوامل موفقیت در زندگی شما خواهد بود!

بجز این، راه رفتن و پیاده روی کمک شایانی به بهبود خواب و داشتن خواب طولانی خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت بافر، هنگام شب مدتی قبل از این که به خواب برود کمی پیاده روی می‌کند و همین کار باعث می‌شود تا استرس های روزانه خود را کنترل کند و از آن‌ها خلاص شود تا بتواند بدن خود را آماده خواب کند.

تحقیقات این چند مدت با ما نشان داده که پیاده روی می‌تواند خلاقیت افراد را تا حد زیادی افزایش دهد، پس تعداد زیادی از مشکلاتتان که برای حل کردن آن ها راه حلی ندارید با یک پیاده روی شبانه برای آن ها راه حل مناسب را پیدا کنید.

یکی دیگر از روش های خوب برای آزادسازی استرس های روزانه موقع خواب، مدیتیشن است. تحقیقات در سال 2015 به ما ثابت کرده که از بین ۱۹ هزار مورد مطالعاتی همگی بعد از مدیتیشن به آرامش روانی رسیده بودند و در این مطالعه مدیتیشن به عنوان یک روش آرامش بخشی معرفی شده که بسیار تاثیر گذار است.

برای به انجام رسادن فعالیت های خلاقانه ای که دارید این نکته که کاربردی است:

ورا وانگ، همیشه قبل از اینکه به خواب برود طراحی می‌پردازد.

شاید بهترین زمان برای انجام دادن فعالیت‌های خلاقانه در هنگام شب است که سکوت و آرامش دارد. مطالعات نشان داده که کسانی که صبح زود بیدار می‌شوند موقعی که شب می‌شود در انجام دادن فعالیت هایشان خلاقانه تر عمل می‌کنند. این افراد به هنگام خواب مسائل منطقی را بهتر می‌توانند بررسی کنند و همچنین به راحتی ارتباط هایی که  بین دو موضوع وجود دارد را متوجه می‌شوند و می‌توان نتیجه گرفت در کار ها و فعالیت های خلاقانه به مرور موفق تر خواهند بود.

6 – برنامه ریزی داشته باشید

رئیس شرکت اکسپرس آمریکا همیشه قبل از اینکه به خواب برود برنامه روز های بعدی خود را بررسی می‌کند و به همین دلیل می‌تواند بعد از اینکه صبح ها از خواب بیدار شد سریعا به دنبال کارایی که باید انجام دهد می‌رود. تحقیقات انجام شده به ما نشان داده کسانی که قبل از خواب برنامه هفته آینده خود را مشخص می‌کنند انسان های موفق تری هستند و پس از گذشت زمانی می‌توانند پیشرفت های خوبی داشته باشند و قدم های بزرگی در زندگی بردارند.

برای خودتان لیست های مختلفی درست کنید و چالش های جدیدی برای خودتان بسازید.

ریچارد برانسون می‌گوید:

” من لیست های فراوانی برای خودم تهیه کردم، زیرا فکر می‌کنم دقت کردن به جزئیات ریز است که یک شرکت خاص را از شرکت های معمولی متفافت می‌سازد. جزئیات اهمیت بالایی دارند و من فکر می‌کنم تعیین چالش‌ها و هدف های مختلف برای خود هم مهم است.

اعتقاد دارم که اول سال زمان بسیار خوبی برای نوشتن هدف هایتان برای سال پیش رو است. اگر خودتان را جمع و جور نکنید و آنچه را که هدفش را دارید ننویسید، هر لحظه خطر آن وجود دارد که زمان را از دست بدهید و هیچ چیزی از هدف هایتان بدست نیاورده باشید.”

7 – زیاد نگران پول نباشید

تا وقتی که جوانید فرصتی را از دست ندهید، حتی زمانی که از آخر مسیر مطمئن نیستید.

یکی از پتانسیل های پیشرفت در خطر کردن و قبول کردن ریسک ها است.

البته این حرف را نمی‌زنم که باید در مسیر هایی بروید که انتهایی بی نتیجه دارند. منظورم  ریسک هایی هستند که بسیار حساب شده هستند. اگر بدون تفکر به راهی بروید، مجبور می‌شوید تا آخر عمر مشغول آرام کردن آسیاب هایی ‌شوید که بهتان وارد شده است.

مارک زاکربرگ: “یکی از بزرگ ترین ریسک های ممکن، ریسک نکردن است. در جهانی که به فرصت همه چیز در حال تغییر است، تنها راه حلی که آخرش شکست است ریسک نکردن است.”

خودتان را نگران پول نکنید، در عوض فرصت هایتان را از دست ندهید و خواهید فهمید پول به سرتغتان میاید.

این طرز تفکر یکی از بهترین رهکار هایی است که سبب می‌شود از فرصت های شغلی به خوبی استفاده کنید. به دنبال پول بودن، مخصوصاً اگر در ابتدای راه شغلی خود باشید، اصلا نتیجه خوبی ندارد. بهتر است مهارت ها و دانسته های خود را تقویت کنید که در درز مدت، برایتان شادی و پول ارمغان آورد.

8 – با تمرکز و اراده مسیر را ادامه دهید

یکی از تفاوت هایی که بین باخت و پیروزی وجود دارد این است که هنگامی که زمین خوردید از جای خود بلند شوید.

آره، شکست دردناک است و ناراحتی های زیادی به دنبال دارد.

اما شما باید خودتان را از آسیب ها و افکار منفی که وجود دارد رد کنید. همه ی انسان ها  شکست می‌خورند. افرادی موفق هستند که در هر اوضاعی شانه‌های خود را بالا می‌اندازند و مسیر خود را ادامه می‌دهند.

پشت کار ازرش بیشتری از استعداد دارد.

وودی آلن می‌گوید: « مردم همیشه در این مورد صحبت می‌کنند که علاقه دارند یک فیلم‌نامه یا نمایشنامه یا رمان را خودشان بنویسند. اما فقط تعدادکمی هستند که واقعا این کار را انجام می‌دهند. اکثر افراد بدون اینکه نتیجه ای بگیرند خود را از بازی خارج می‌کنند.

آنها نمی‌توانند بنویسند، برای اینکه هیچوقت عمل نمی‌کنند. وقتی شما به خودتان جرئت می‌دهید و وارد میدان می‌شوید، مثلا شروع می‌کنید به نوشتن، نصف مسیر موفقیت خود را پیموده اید. برای همین من می‌گویم. این بهترین درس ممکن است که زندگی به شما می‌آموزد.».

داشتن هنر در تمرکز نیز در زندگی و کسب‌وکار نقس بسزایی دارد. زمانی که در چند کار اثر گذار تمرکز دارید، خیلی بهتر و موثرتر عمل می‌کنید. اگر زمان خود را با هدف های گوناگون و مختلف سرگرم کنید، هرگز وقت کافی برای دقت به هیچکدام را نخواهید داشت.

استیو وزنیاک می‌گوید: اگر به کاری که دارید انجام می‌دهید علاقه دارید و حاضر هستید که برای انجام آن هر کاری بکنید، آن را در مشتان خود دارید و ارزش آن را خواهد داشت که در شب هر لحظه از تنهاییتان را با خود فکر کنید که دوست دارید چه چیزی دوست دارید طراحی کنید یا بسازید.

9 – مثبت اندیشی، مشسر فرصت هارا برایتان باز خواهد کرد

فرصت‌ها همیشه کنار ما هستند.

فقط کافی است که آنها را ببینیم.

اگر منفی فکر کنید زندگی برایتان تاریک خواهد شد به طوری که نمی‌توانید ببنید چه فرصت هایی را از دست می‌دهید.

وقتی تفکر و دیدگاه مثبتی داشته باشید، می‌توانید از هر موقعیتی برای شاد بودن زندگی تان استفاده کنید. تلاش کنید که یک دوره 30 روزه مثبت اندیش بودن داشته باشید. خود به خود ثمر های آن را خواهید دید

اریک اشمیت می‌گوید: “یک روشی برای بله گفتن به کار ها بیابید. به دعوت شدن به یک کشور جدید بله بگویید، دیدار یک دوست را قبول کنید، به آموزش کار جدید بله بگویید. با گفتن کلمه بله است که شغل جدید‌، شغل بعدی، و همسر و حتی بچه‌های‌تان را به‌دست می‌آورید.”

زندگی هرگز تمام قطعه های پازل را رو به روی شما قرار نخواهد داد. تمام موفقیت شما به این بستگی دارد که آیا می‌توانید قطعه های گم شده پازل را پیداکنید؟. اگر کمی صبر داشته باشید تا همه‌ی اطلاعات مورد نیاز هر پروژه را به دست آورید، تا ابد معطل خواهید شد؛ اللخصوص این روز ها که قبل از اینکه حتی تصور کنید بازار ها تغییر می‌کنند.

استیو جابز می‌گوید: “تنها با نگاه کردن به جلو نمی‌توان نقطه ها را به یکدیگر متصل کرد. اما با نگاه کردن به عقب می‌توانید این کار را انجام دهید پس باید اعتماد داشته باشید که این نقطه‌ها در آینده به یک صورتی به هم متصل خواهند شد.”

10 – یک تغییر مثبت بوجود بیاورید و کار خوب انجام دهید

برای نیاز های دیگران زندگی نکنید، اجازه ندهید که دوستان خود یا پدر و مادرتان به شما بگویند که باید چه کار هایی انجام دهید.

نصیحت ها و حرف هایشان را بشنوید ولی آخر سر کاری را انجام دهید که می‌دانید درست است.

اهمیتی ندارد چه کار هایی رو به روی شما قرار دارد؛ همیشه بیشترین تلاشتان را به کار بگیرید، بعضی وقت ها به شغلی که دوست داریم نمی‌رسیم. بعضی وقتا می‌توانیم ترفیع بگیریم اما به آن نمی‌رسیم. هیچ یک از این کار ها نباید شما را نا امید و ضعیف کند. اگر از همه تلاش و پشت کارتان استفاده نکنید فقط خودتان صدمه خواهید دید. اگر تمام انرژی و انگیزه‌ی خود را روی هدف هایی که می‌خواهید نگذارید، هیچوقت به شغل، ترفیع یا جایگاهی که دوست دارید نخواهید رسید.

تا وقتی که نفس در سینه دارید خود را تسلیم نکنید،

هرگز از خودتان و خواسته‌هایتان دست نکشید. منظور ما این نیست که با کورکورانه پیش رفتن و دقت نکردن به شرایطی که دارید و بازخوردها به هدف هایتان خواهید رسید. روی مشکلاتی که دارید کار کنید و با دقت به همه ‌ی باز خورد هایی که دارید نگاه کنید.

ریچارد برانسون می‌گوید:

“اگر واقا دوست دارید که یک کار آفرین باشید، اولین لازمه این است که ایده هایی داشته باشید تا بتوانید تغییرات مثبت در روند زندگی ایجاد کنید. کسب و کار به همین معنی است.

اگر کسب و کاری را صاحب باشید، در یک موقعیتی قرار دارید که میتوانید تغییرات بزرگی در دنیا به عمل بیاورید.

از نظر من این برای کارمندان یک شرکت هم بسیار خوب است، که از کار کردن در شرکتی که اطلاع دارند در دنیا کار های خوبی انجام می‌دهد.“

به ایده هایی که دارید ایمان داشته باشید و در کار خود بهترین باشید

” شما حتما باید به ایده‌های خود ایمان داشته باشید. اگر فرد از کاری که دارد احساس خوبی نداشته باشد و به آن افتخار نکند، انگیزه ای برای ادامه کاری نمی‌ماند. باید به شدت به کاری که انجام می‌دهید علاقه داشته باشید و این توانایی را داشته باشید که دیگران را هم به آن کار علاقه مند کنید.

اگر ایده ای که دارید ایده خوبی باشد، باید آن را در دو یا سه جمله توضیح دهید و این دو سه جمله خیلی راحت در پشت یک پاکت نامه جا می‌شود.

اگر بنا نبود خط هوایی من از همه خط های هوایی بهتر باشد، پس هیچ دلیلی برای راه اندازی آن نداشتم. باید اطمینان داشته باشید که همه جنبه‌های کاری که می‌خواهید بکنید، بهتر از رقبایتان باشد. “

 

در حال ارسال
نقد کاربر
( رای)

دیدگاهتان را بنویسید

هفده − 6 =