10 فیلم برتر قهرمان محور

10 فیلم برتر قهرمان محور ژانری کلاسیک و جنجالی میباشد. در اینجا 10 فیلم برتر قهرمان محور را مورد بررسی قرار میدهیم. با مجله بامدادی ها همراه باشید ، از جمله راننده تاکسی و Kick-Ass.

ژانر ابر قرهمانی موضوعی بحث برانگیز است. وقتی کسی قانون را به دست خود می گیرد تا بدی را به عدالت بکشاند ، همیشه این کار درستی نیست. سینما مدت هاست که در موضوعات هوشیار قرار دارد و پاداش های بزرگی را در گیشه به دست می آورد که ستاره هایی چون چارلز برونسون ، جان مایکل وینسنت و کوین بیکن نظرات خوبی را برای شرکت در چنین فیلم هایی دریافت می کنند. نمایش هایی مانند Watchmen HBO و The Punisher Netflix نیز با نمایش های تلویزیونی با مضمون هوشیارانه موفقیت کسب کرده اند.

سریال Death Wish محبوب ترین است اما ورودی های مهم زیادی در این سبک وجود داشته است. در اینجا 10 فیلم برتر قهرمان محور را مشاهده می کنید.

1.Taxi Driver (1976)

Taxi Driver

راننده تاکسی مارتین اسکورسیزی یکی از بهترین فیلم های دهه خود و یک شاهکار قدرتمند و تأثیرگذار آمریکایی به حساب می آید. رابرت دنیرو در نقش تراویس بیکل بازی کرد ، مردی که می خواهد جنایت ، مواد مخدر و شهر نیویورک آلوده به دلال را پاک کند.

در یکی از خطوط بیاد ماندنی فیلم ، بیکل پیشنهاد می کند که باید یک “باران واقعی” بیاید تا “زباله های خیابان ها را بشوید”. صدای جیر جیر آن باران خواهد بود. پل شریدر اسكورسیزی و فیلمنامه نویس فیلمی تاریك و ناراحت كننده درباره مردی ساخته است كه از انسانیت بسته است و قادر به برقراری ارتباط بین شخص و افراد جامعه نیست.

انزجار او از شهری که جنایت در آن زندگی می کند ، بیکل را به نقطه شکست می رساند ، زیرا تصمیم می گیرد با تنها صدایی که اعتقاد دارد مردم می شنوند ، یعنی خشونت ارتجاعی ، ارتباط برقرار کند. بازی دنیرو از تراویس بیکل و نحوه وجود او در فیلم باعث شد تا این شخصیت یکی از شناخته شده ترین ضدقهرمان ها در سینمای دهه 70 باشد.

2.Magnum Force (1973)

Magnum Force

در مگنوم فورس ، دنباله فیلم هری کثیف کلاسیک دون سیگل در سال 1971 ، کارگردان تد پست و نویسندگان فیلمنامه نویسی مایکل سیمینو و جان میلیوس هری کالاهان را در مقابل یک پلیس مخفی پلیس هوشیار قرار دادند که در حال از بین بردن جنایتکارانی بود که از سان انگشت های شهر لایت سان سانفرانسیسکو خلاص می شدند.

عدالت این فیلم با فیلم اصلی سیگل متفاوت است ، زیرا این فیلم باعث می شود هری در میان دریایی از فساد کمتر ضد قهرمان باشد و بیشتر صدای عقل باشد. با این حال ، این فیلم حتی از هری کثیف خشن تر و بدبینانه تر است و هر دو فیلم نمونه هایی از نوع فیلم های سخت پلیس هستند که امروز ساخته نمی شوند.

3.Falling Down (1993)
Falling Down
جوئل شوماخر ، کارگردانی که ژانرهای مختلف را مرور می کند. Falling Down 1993 تنها فیلم ابرقهرمانه وی بود و بسیاری آن را یکی از 10 فیلم برتر قهرمان محور می دانند. مایکل داگلاس در نقش مردی بازی می کند که از کشورش خسته شده است. در هنگام ایجاد ترافیک ، وی اتومبیل را ترک کرده و راهپیمایی در شهر لس آنجلس را آغاز می کند تا با آنچه به نظر او بی عدالتی اجتماعی است مقابله کند. در ابتدا ، تماشاگران تا حدودی از هوشیاری او عقب هستند ، تا زمانی که مشخص شود شخصیت داگلاس از نظر ذهنی ناپایدار و بسیار خطرناک است. در حالی که موفقیت مالی در طول اکران آن نبود ، فیلم شوماخر با گذشت زمان رشد قدی پیدا کرده و اکنون یکی از مهمترین فیلمهای دهه آن و یکی از برترین فیلمهای هوشیار.

4.Vigilante (1982)

Vigilante
فیلم Vigilante 1982 ویلیام لوستیگ نمی تواند بیش از این خود توضیح دهد. رابرت فورستر در نقش مردی بازی می کند که همسر و پسرش مورد حمله اراذل و اوباش قرار می گیرند. دادگاه فاسد آنها را رها می کند ، بنابراین فارستر و دوستش ، با بازی فرد ویلیامسون ، در جستجوی عدالت هوشیار هستند. یک فیلم قوی و خشن ، قطعه لوتیگ فیلم بهره برداری نیست که تبلیغات وعده داده اند. گرچه اکشن زیادی وجود دارد ، این فیلم یک کاراکتر هوشمندانه شخصیت محور است که در مورد سیستم عدالت کیفری فاسد آمریکا حرفی برای گفتن دارد.

5.MS. 45 (1981)

MS. 45 (1981)
آبل فرارا این فیلم هوشیارانه فرقه ای را در مورد زنی لال ساخته است که در یک روز دو بار مورد تجاوز قرار گرفته و ذهن خود را از دست می دهد. او یک اسلحه کالیبر 45 دریافت می کند و شبهای شل و ول و نیویورک را شلیک می کند و مردانی را که بد می داند را میکشد.

این فیلم در سینماهای Grindhouse شهرهای بزرگ مورد توجه قرار گرفت و حتی فرقه بزرگتری را نیز در VHS پیدا کرد. ستاره فیلم ، زوی لوند ، همانند فیلم کم هزینه فرارا ، مورد نقد و بررسی های خوب قرار گرفت. طرفداران این ژانر خشونت خیابانی آن را پذیرفتند و برای زمان خود ، دیدن کنترل یک زن و مقابله با آن بی نظیر بود.

6.Kick-Ass (2010)

6.Kick-Ass (2010)
باهوش ، خنده دار متیو وون. و اقتباس هیجان انگیز از رمان گرافیکی فیلم Kick-Ass به یک کلاسیک فرقه ای فوری تبدیل شد. این داستان درباره گروهی از اخراجی های جوان اجتماعی است که تصمیم می گیرند ابرقهرمان شوند ، حتی اگر هیچ یک از آنها قدرت و مهارت واقعی ندارند ، به این معنی که آنها اساساً هوشیار می شوند.

کلوئی گریس مورتز نمایش را با عنوان “Hit-Girl” می دزد ، یک فرد هوشیار مبتذل و بدون هیچ مزخرفی که بیشترین لگد زدن را از همه دارد. شخصیت او به عنوان یکی از محبوب ترین وابسته های طنز همه آنها پایین آمده است. کل بازیگران کارهای بزرگی انجام می دهند ، نیکلاس کیج ، آرون تیلور-جانسون و مارک استرانگ به عنوان مدافع برجسته بازی می کنند.

7.Death Wish II (1982)

پل کرسی اکنون در لس آنجلس است و پس از تجاوز و قتل دخترش ، خشونت او را دوباره پیدا می کند. کرسی باید یک بار دیگر اسلحه خود را برداشته و به راههای هوشیاری که می خواست پشت سر بگذارد بازگردد. عصبانیت انتقام یک نفره ، کرسی شروع به پاک کردن مجرمان از خیابان های لس آنجلس در حالی که قاتلان دخترش را پیدا می کند. پس از یک کشش هشت ساله ، چارلز برونسون به راحتی به نقش پل کرسی بازگشت. این فیلم بسیار بحث برانگیزتر از فیلم اول بود ، زیرا وحشیگری بسیار شدید بود. آنچه باعث می شود این فیلم بهتر از فیلم اول کار کند دلیل بحث و جدال آن است. این واقعا خشن است و بعضی مواقع ممکن است مخاطب تعجب کند که آیا کارگردان بیش از حد پیش رفته است ، اما وقتی برونسون سرانجام آدم های بد را بدست آورد ، تماشاگران را راضی تر می کند. بیشتر منتقدان فیلم را در سطل آشغال قرار دادند ، اما بازگشت برونسون در گیشه بسیار خوب بود.

8.Death Wish (1974)

چارلز برونسون به دلیل کار در فیلم هایی مانند فرار بزرگ ، هفت باشکوه و روزی روزگاری در غرب ، ستاره بزرگی بود. این بازیگر با اقدام خود به یک نماد فیلم تبدیل شد.

برونسون در نقش پل کرسی ، معماری که به خانواده اش حمله می شود ، نقش داشت و منجر به مرگ همسرش شد. کرسی با اسلحه ای که اخیراً خریداری شده است به خیابان ها می خورد تا هنگام جستجوی مردانی که خانواده اش را از بین بردند ، شهر را از شر افراد بد خلاص کند. فیلم وینر تعادل بین تفسیرهای جدی اجتماعی و کنش های احشایی را دنبال می کند ، اما هر دو کار را به خوبی انجام می دهد و باعث می شود فیلم از سینمای کلاسیک دهه 70 به یادگار بماند.

9.The Exterminator (1980)

“نابودگر” جیمز گلیکنهاوس که یکی از فیلم های هوشیارانه بحث برانگیز است که به دلیل خشن بودن خشونت آن ، رابرت جینتی را به عنوان مردی مشاهده کرد که بهترین دوستش به دست اراذل و اوباش خیابانی می میرد. شخصیت اسلحه و شعله افکن بدست می آورد و تبدیل می شود به یک هوشیار خشن و غیر بخشنده. منتقدان این فیلم را به عنوان یک پاره پستی مبتذل و بیش از حد خونین Death Wish حذف کردند ، اما تماشاگران این فیلم را به یک موفقیت بزرگ در مدار Grindhouse تبدیل کردند و این فیلم بین طرفداران اکشن دهه 80 بسیار محبوب است.

10.The Born Losers (1967)

شخصیت نمایشی بیلی جک اولین حضور خود را در این فیلم کلاسیک درایو انجام داد. The Born Losers بیلی جک یک باند دوچرخه سواری را در اختیار گرفته و هوشیاری شده است که در فیلم های بعدی او خواهیم دید. این فیلم به شدت محبوب شد و منجر به تبدیل شدن آن به یکی از کلاسیک های فیلم های دوچرخه سوار در همه زمان ها شد.

تام لاگلین در همه فیلم های بیلی جک کارگردانی کرده و بازی کرده است. آفرینش او به یک قهرمان نمادین دهه 70 تبدیل شد که با مدیتیشن ، فلسفه بومیان آمریکا و کونگ فو پا به پا کرد ، در برابر مظلوم ایستاد.

پایان لیست 10 فیلم برتر قهرمان محور .

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (1 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

13 − 1 =