صفحه اصلی > سینما : نقد فیلم مسافر قاچاق
ads

نقد فیلم مسافر قاچاق

نقد فیلم مسافر قاچاق

نقد فیلم مسافر قاچاق

نقد فیلم مسافر قاچاق : سه سال گذشته ، جو پنا ، کارگردان و دستیار نویسنده اش ، رایان موریسون ، اولین فیلم سینمایی خود را با “قطب شمال” ، یک داستان نجات زندگی برای زنده ماندن با بازی ماد میکلسن ، برف گیر در انتظار نجات ، آغاز کردند.

نقد فیلم مسافر قاچاق

این فیلم در کمال بیان و استفاده از سکوت – که عملاً بدون گفتگو بود – و یک تمرین پرچین در کشف جزئیات جزئی از طبیعت انسان ، درگیر آن بود. قطعاً داشتن یک بازیگر رسا و مغناطیسی کالیبر Mikkelsen در مرکز آن صدمه ای ندید.
اکنون ، پنا و موریسون با مقدمه ای مشابه در مقیاس کمی بزرگتر بازگشته اند: ” فیلم مسافر قاچاق ” یک ماجرای زنده ماندن در فضا است که شامل چهار شخصیت در یک مأموریت محکوم به مریخ است.

(این در واقع اولین فیلمنامه داستانی است که این دو با هم نوشتند ، حتی اگر “قطب شمال” اولین بار در آن حضور پیدا کرد.) این یک اقدام هوشمندانه است که ژانری آشنا با بازیگران فوق العاده ای دارد ، اما سوزاندن آرام این بار ممکن است خیلی کند باشد. پنا و موریسون (که یک بار دیگر نیز تدوینگر فیلم هستند) شخصیت میکلسن را بدون کلام با تونی کولت ، آنا کندریک ، دانیل دا کیم و شامیر اندرسون در حین رسیدگی به موارد اضطراری ، با کلامی موثرتر تثبیت کردند.

و دلیل اساسی که آنها خود را در مخمصه اصلی خود می یابند ، اگرچه برای ما توضیح داده شده است ، اما بازهم یک حواس پرتی غیرقابل قبول است.در آینده ای نزدیک ، یک تیم در یک سفر دو ساله به مریخ منفجر می شود. کولت به عنوان فرمانده کشتی ، مارینا بارنت ، که سومین و آخرین سفر خود را به مستعمره آنجا دارد ، بازی می کند.

نقد فیلم مسافر قاچاق

کندریک ، محقق پزشکی ماموریت ، زوئی لوانسون است. کیم ، دیوید کیم ، زیست شناس است که در حال بررسی امکانات تنفسی جلبک ها است. آنها از بین هزاران متقاضی انتخاب شده و تحت آموزش های گسترده ای قرار گرفته اند. اما فیلم با روش های کوچک و ظریف نشان می دهد که این دو در واقع افراد منظمی هستند و فضانوردانی فوق بشری نیستند.

نقد سریال گامبی وزیر
بیشتر بخوانید

دیوید از سرگیجه رنج می برد و مدتی بعد از برخاستن استفراغ نمی کند. گردنبند دلپذیر و ظریف Zoe به سمت صورت او شناور است تا نشان دهنده از دست دادن وزن باشد ، و هنگامی که آنها را لنگر انداختند او بندهای خود را باز می کند و به مارینا فریاد می زند: این باورنکردنی بود!

” (” مسافر قاچاق ” سفر فضایی را حداقل در ابتدا به تصویر می کشد ، نه به عنوان روندی صاف و آرام ، بلکه روشی است که شما را تا استخوان ، تا هسته اصلی تکان می دهد.)
در حالی که همه آنها خوشحال هستند و در طی یک مصاحبه تلویزیونی اولیه از فضا پاسخ های جلا و بی عیب و نقصی ارائه می دهند ، با این حال که تنها نیستند ، کار مودبانه آنها شکسته می شود.

در بدنه کشتی مردی وجود دارد – پنهان ، بیهوش و خونریزی دهنده ، که مارینا هنگامی که از سقف بالای سرش سقوط می کند ، می یابد و بازوی چپ او را می شکند که می خواهد او را بگیرد.

هنگامی که او به آنجا می آید ، خدمه متوجه می شوند که نام او مایکل آدامز (اندرسون) است و او یک مهندس خدمه پرتاب و دانشجوی تحصیلات تکمیلی است. به نوعی ، او در چک های آخر ناک اوت شد و به دام افتاد ، از کسی اطلاع نداشت.

حالا ، او ناخواسته در حال فضا زدن است. چگونه این نوع کارها ممکن است؟ من مهندس هوانوردی نیستم – من در دبیرستان C شیمی گرفتم ، از این رو درمورد فیلم ها برای زندگی می نویسم – اما به نظر من توضیح حضور مایکل در کشتی بسیار باورنکردنی است.

در تولید این فیلم جزئیات توجه دقیق Penna و Morrison به جزئیات در خواست ساختن داستان از نظر علمی دقیق وجود دارد و احتمالاً همینطور است ، اما این نکته مهم در این زمینه غیرممکن به نظر می رسید.
صرف نظر از این ، او آنجاست ، بنابراین چهار نفر اکنون به جای فقط سه نفر ، از منابع کشتی استفاده می کنند ، زیرا آنها در حال حاضر در این منطقه تنگ قرار دارند.

نقد فیلم زمانی برای مستی اسب ها
بیشتر بخوانید

او می فهمد که وقتی متوجه می شود در فضا است ، دست و پا می زند – عکس بزرگی از او وجود دارد که زمین را از دور در میان سیاهی می بیند – و اندرسون احساس وحشت خود را محسوس می کند.

علاوه بر این ، او خواهر کوچکتر خود را که برای او به عنوان قیم قانونی کار می کند ، تنها در خانه رها کرد. اما بحران واقعی این است که مایکل هنگام برخورد با بدنه به مکانیسم شستشوی دی اکسیدکربن آسیب جدی وارد کرد و داشتن اکسیژن کافی برای زنده ماندن کل سفر را برای همه غیرممکن کرد.
این به معنای واقعی کلمه یکی پس از دیگری است ، اما Penna احساس فزاینده عذاب را نه با بافت پستی و نمره هذلولی ، بلکه از طریق عکس های ردیابی طولانی و مکالمه های خفه شده در راهروهای دور به تصویر می کشد.

همانطور که در “قطب شمال” ، او به اندازه کافی عاقل است که به بازیگرانش اجازه می دهد بسیاری از آنچه شخصیت های آنها را تجربه می کنند هر چند چهره آنها را منتقل کنند: ابراز ناامیدی ظریف ، اضطراب ، ترس. به ویژه یک تماس برای کنترل زمین توانایی کولت را در تعادل بخشیدن به حقیقت اضطراب مارینا نشان می دهد در حالی که برای افراد دیگر در مورد گزینه ها آماده و قادر است.

در همین حال ، Zoe همچنان خوشحال و خوش بین است ، در حالی که دیوید پیرتر و عمل گرا متوجه می شود که کسی باید کار کند و برای تحقق این تغییر شدید گام برمی دارد.
همه اینها برای یک مطالعه جذاب شخصیت ، که ” مسافر قاچاق ” شباهت آن بیشتر از یک هیجان علمی-علمی است ، وجود دارد.

نقد فیلم مسافر قاچاق

اما این واقعیت که ما بیش از چند ویژگی اساسی در مورد این افراد شناخت کمی داریم ، باعث می شود احساس کنیم به همان اندازه که باید از نظر عاطفی در سرنوشت آنها سرمایه گذاری کنیم. و بنابراین یک شیرین کاری فضایی مرگ ناپذیر ، که Penna به روشی صمیمی و با فن آوری پایین ارائه می دهد ، گیج کننده است اما از تعلیق و سنگینی احساساتی که باید داشته باشد برخوردار نیست. بازیگران همه بازی های خوبی دارند ، به خصوص اندرسون نسبتاً ناشناخته که خودش را در برابر این پیشکسوتان نگه می دارد.

نقد فیلم مورتال کمبت
بیشتر بخوانید

او همچنین مقداری از رمز و راز را در مورد اهداف خود مدیریت می کند ، که هرگز در فیلمنامه نتیجه واقعی نمی دهد. در نهایت ، “فیلم Stowaway ” مانند فریادی ناامیدکننده در خلأ احساس می شود.
به قلم رضا حقی نویسنده سایت بامدادی ها

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاه کاربران (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

5 × سه =