امروز برابر است با :11 مهر 1401
فیلم Eternals

فیلم Eternals

فیلم Eternals

فیلم Eternals

فیلم Eternals یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی میباشد که بر اساس مسابقه کمیک مارول به همین نام ساخته شده است. این فیلم توسط استودیوی مارول تولید و توسط استودیوی Walt Disney Studios Motion Pictures توزیع شده و در نظر گرفته شده است تا بیست و ششمین فیلم در دنیای سینمایی مارول (MCU) باشد.

این فیلم به کارگردانی کلوئه ژائو و نویسندگی کاز و رایان فیرپو ساخته شده است. در آن بازیگرانی از جمله آنجلینا جولی ، ریچارد مادن ، كومیل نانجیانی ، لورن ریدلوف ، برایان تایری هنری ، سلما هایك ، لیا مك هیو ، دون لی ، كیت هرینگتون ، جما چان و باری كئوگان بازی می كنند. در فیلم Eternals ، ابدی ها پس از هزاران سال مخفی بودن دوباره متحد می شوند تا از زمین در برابر منحرفین محافظت کنند.
در آوریل 2018 ، کوین فیج ، رئیس استودیوی مارول ، اعلام کرد که ساخت مجموعه ای بر اساس فیلم Eternals آغاز شده است و کاز و رایان فیرپو برای نوشتن فیلمنامه این پروژه در ماه مه استخدام شدند. در اواخر سپتامبر ، مارول ژائو را برای کارگردانی فیلم تعیین کرده بود. بازیگران متنوعی برای به تصویر کشیدن فیلم Eternals استخدام شدند که شامل اولین تصویر مارو استودیو از یک ابرقهرمان LGBTQ است.

عکاسی اصلی در ژوئیه 2019 در استودیوی Pinewood ، انگلستان آغاز شد ، ژائو بیش از فیلم های قبلی استودیوی مارول توانست از سبک و فیلم خودش در مکان استفاده کند. فیلمبرداری با مکانهای دیگر از جمله لندن و آکسفورد ، انگلیس و جزایر قناری تا فوریه سال 2020 ادامه داشت.

فیلم Eternals
پس از یک فاجعه غیرمنتظره در پی وقایع Avengers: Endgame (2019) ،  فیلم Eternals – یک نژاد بیگانه نامیرا ایجاد شده توسط Celestials که بیش از 7000 سال مخفیانه بر روی زمین زندگی کرده اند- برای محافظت از بشریت دوباره متحد شدند منحرفین از همتایان شیطانی خود.
آنجلینا جولی در نقش تنا: یک جنگجوی سخت ابدی که می تواند از طریق انرژی کیهانی هر سلاحی را تشکیل دهد و در طی قرن ها با گیلگمش پیوندی نزدیک برقرار می کند.
ریچارد مادن در نقش ایکاریس: رهبر تاکتیکی ابدیت ها که می تواند پرواز کند ، پرتوهای انرژی کیهانی را از چشم او بیرون بزند و دارای قدرت فوق بشری باشد.

معرفی و نقد سریال برکینگ بد

کومیل نانجیانی در نقش کینگو:
ابدی که می تواند پرتابه های انرژی کیهانی را از دست خود بیرون بکشد. کینگو که شیفته شهرت شده است ، به یک ستاره محبوب فیلم بالیوود تبدیل می شود تا در زمین مخلوط شود. نانجیانی می خواست بازی خود را با تلفیق نگرش خردمندانه جان مک کلین از مجموعه فیلم های Die Hard با ظاهر بازیگر بالیوود Hrithik Roshan ترکیب کند.

سریال مندلورین

لورن ریدلوف در نقش مکاری:
ابدی که با استفاده از سرعت فوق العاده زیاد خود از سیارات برای پیشاهنگی استفاده می کند. او اولین ابرقهرمان ناشنوا در MCU است و به همین ترتیب تحت تأثیر رونق صوتی که ایجاد می کند ، قرار نمی گیرد.

فیلم ارتش مردگان
بیشتر بخوانید

فیلم Eternals
برایان تیری هنری در نقش Phastos:
یک مخترع ابدی و هوشمند با نیروی کیهانی که مخفیانه به پیشرفت بشریت در بشر کمک می کند. او اولین ابرقهرمانی است که در یک فیلم MCU به عنوان همجنسگرا به تصویر کشیده شده است.

سریال رچد

سلما هایک در نقش آژاک:
رهبر فرزانه و معنوی جاویدان ، که به پیشرفت تمدن بشری کمک کرده و قادر است از توانایی های خود برای بهبودی استفاده کند. آژاک می تواند با آسمانی ها ارتباط برقرار کند.
لیا مک هیو در نقش اسپریت: ابدی که می تواند توهمات واقعی را پیش بینی کند. به نظر می رسد اسپریت یک کودک 12 ساله است ، اما از نظر ظاهری قوی تر و باهوش تر است.
دون لی در نقش گیلگمش: قوی ترین فرد ابدی است که می تواند اسکلت بیرونی انرژی کیهانی را نمایش دهد. او در تبعید آنها از دیگر ابدی ها شریک تنا می شود.
کیت هرینگتون در نقش دان ویتمن در فیلم Eternals : جنگجوی انسانی که شمشیر عرفانی به دست دارد.
جما چان به عنوان سرسی در فیلم Eternals :
یک جاوید همدل و دارای تمایل به نوع بشر که می تواند ماده را دستکاری کند. او قرن ها عاشق Ikaris بوده و به عنوان یک موزه موزه روی زمین ظاهر می شود. چان پیش از این مین اروا را در فیلم MCU Captain Marvel (2019) به تصویر کشید.
باری کیوگان در نقش دروگ: ابدی دور از ذهن که می تواند از انرژی کیهانی برای کنترل ذهن دیگران استفاده کند. او از سایر ابدی ها کنار کشیده می شود زیرا با تعاملات آنها با بشر مخالف است.

 

فیلم Eternals

بعلاوه ، Haaz Sleiman معماری را به تصویر می کشد که شوهر Phastos است ،Ozer Ercan یک قاچاقچی را بازی می کند و Zain Al Rafeea در یک نقش نامعلوم انتخاب شده است.
کوین فیگ ، رئیس استودیوی مارول ، در آوریل 2018 گفت که این استودیو به طور فعال در حال ساخت فیلمی بر اساس مجموعه سریالهای کمیک Marvel Eternals است که توسط جک کربی خلق شده است تا به عنوان بخشی از فیلمهای فاز چهار خود به نمایش درآید. استودیوی مارول با فیلمنامه نویسان متعددی ملاقات کرده بود و اعتقاد بر این بود که شخصیت شخصیتی سرسی در فیلم متمرکز شده است.

مارول كاز و رایان فیرپو را برای نوشتن فیلمنامه یك ماه بعد تنظیم كرد ، و طرح اصلی آنها شامل یك داستان عاشقانه بین شخصیت های سرسی و ایكاریس بود. در ماه ژوئن ، فیژ گفت كه مارول علاقه مند است با “وجود بیگانگان باستانی از نوع علمی تخیلی” از طریق جاودانگی ها الهام افسانه ها و افسانه ها در طول تاریخ جهان سینمایی مارول (MCU) باشد.
در اواخر ماه اوت ، جستجوی کارگردان Marvel برای Eternals به لیست کوتاهی که شامل Chloé Zhao بود – که همچنین برای کارگردانی بیوه سیاه مارول (2021) نیز درگیر بود – نیکول کسل ، تراویس نایت و زوج کریستینا گالگو و سیرو گوئرا محدود شد. ژائو در مورد ساخت فیلم به مارول استودیو مراجعه کرد زیرا از طرفداران MCU بوده است.

نقد فیلم قدرت سگ | فیلم The Power of the Dog
بیشتر بخوانید

او می خواست با استودیو کار کند تا کارهای شخصی و جهانی سازی خود را به حق رای دادن ارائه دهد و آنها را با ارائه ای که شامل “انبوهی از تصاویر” بود ، تحت تأثیر قرار داد تا زمین خود را که فیج به عنوان جذاب توصیف کرد انتقال دهد. این سخنرانی باعث شد که مارول نگران باشد که ممکن است به جای آن پروژه بزرگ دیگری از استودیو را بر عهده بگیرد و آنها را مجبور کند برای تأمین امنیت خود سریع حرکت کنند و ژائو در سپتامبر به عنوان مدیر استخدام شد.

ژائو امیدوار بود که بتواند دامنه فیلم را بیش از Marvel’s Avengers: Endgame (2019) ، پیش ببرد ، اما همچنین دوست داشت که آن صمیمیت داشته باشد. او امیدوار بود که عشق خود به مانگا را به این پروژه بکشاند تا آن را “ازدواج شرق و غرب” کند.
مارول فیلم Eternals را یک گذار کامل به مرحله بعدی فیلم های خود همراه با پروژه هایی مانند Captain Marvel (2019) دانست که به استودیو اجازه می دهد گروه متنوعی از بازیگران را برای به تصویر کشیدن Eternals مختلف انتخاب کند. در فوریه سال 2019 ، فیژ بار دیگر تأکید کرد که مارول به دلیل کتاب کمیک حماسی کربی که در طول قرن برگزار می شود ، به شخصیت ها علاقه مند است ، اما همچنین به این دلیل که آنها می خواهند فیلم های گروه بیشتری مانند Guardians of the Galaxy (2014) را بسازند که فیلم کراس اوور نبودند.

مارول همچنین می خواست شخصیت های نسبتاً ناشناخته تری را مانند آنچه که با انتقام جویان و نگهبانان کهکشان انجام شد ، به مخاطبان معرفی کند.آنجلینا جولی در مارس 2019 به بازیگران پیوست ، گفته می شود در نقش سرسی ، با بازی کمال نانجیانی و دون لی در ماه های دیگر در نقش های نامعلومی بازی می کنند. در آن زمان انتظار می رفت این فیلم اولین ابرقهرمان همجنسگرا استودیوی مارول را به نمایش بگذارد.

در ماه مه ، ریچارد مادن برای ایفای نقش ایکاریس وارد مذاکره شد ، و ماه بعد سلما هایک برای یک نقش نامعلوم وارد مذاکرات اولیه شد. در ماه ژوئیه ، ورایتی گزارش داد که بازیگران شامل جولی ، مادن و میلی بابی براون بودند ، اما براون انتخاب وی را انکار کرد.
فیج در کمیک-کان سن دیگو 2019 رسماً فیلم را با تاریخ اکران در 6 نوامبر سال 2020 اعلام کرد. وی انتخاب بازیگران جولی در نقش تنا ، نانجیانی در نقش کینگو ، لی در نقش گیلگمش ، مادن در نقش ایکاریس و هایک در نقش آژاک را تأیید کرد. و همچنین از انتخاب بازیگران لورن ریدلوف در نقش مکاری ، برایان تیری هنری در نقش فستوس و لیا مک هیو در نقش اسپریت خبر داد.

بهترین فیلم های فانتزی
بیشتر بخوانید

فیژ افزود كه یكی از این بازیگران در حال به تصویر كشیدن یك شخصیت LGBTQ بود  ، بعداً بازیگر Haaz Sleiman فاش كرد كه Phastos به عنوان همجنسگرا در فیلم به تصویر كشیده شده است. سلیمان شوهر شخصیت را به تصویر می کشد و این زوج در این فیلم صاحب یک فرزند می شوند. سلیمان احساس می کرد که به جای تصویر “جنسی یا سرکش” در برخی رسانه های قبلی ، به تصویر کشیدن “یک خانواده کوئر دوست داشتنی و زیبا” مهم است.

فیج گفت که این رابطه “همیشه به نوعی ذاتی داستان بود” و او احساس کرد که این فیلم “بسیار خوب انجام شده است” ، در حالی که سلیمان گفت این یک تصویر “متفکرانه” است. با اعلامیه رسمی فیلم در ژوئیه 2019 ، عکسبرداری اصلی در استودیوی Pinewood در باکینگهام شایر ، انگلیس آغاز شده بود.

بن دیویس پس از انجام چندین فیلم قبلی MCU ، به عنوان مدیر عکاسی خدمت کرد. ماه بعد ، جما چان و باری کیوگان در حال مذاکره برای پیوستن به بازیگران بودند.

چان پیش از این مین اروا را در فیلم Captain Marvel به تصویر کشیده بود ، اما گزارش ها حاکی از آن بود که مارول به طور بالقوه او را بازی می کند تا در این فیلم شخصیت جداگانه ایفا کند. از آنجا که مین اروا در آن فیلم درگذشت ، چان احساس کرده بود که بعید است دوباره به MCU برگردد ، اما پس از کار بر روی فیلم ، توسط فیگ به او گفت که استودیو می خواهد از او در پروژه آینده “استفاده بهتری” کند .

این امر باعث شد تا چان از سرسی ، یکی از آخرین بازیگرانی که برای این نقش در نظر گرفته شده است ، تست بازرسی کند. بعداً چان سرسی را دشوارترین نقش برای انتخاب فیلم توصیف كرد.
تایید شد که چان و کیوگان در فیلم D23 Expo در ماه آگوست به ترتیب در نقش های سرسی و دروگ در کنار کیت هرینگتون در نقش دان ویتمن انتخاب می شوند. چان گفت که او و استودیوی مارول از اینکه چه زود بعد از نقش جدید MCU کاپیتان مارول ظاهر شد ، متعجب شدند ، هر دو تصور می کردند که این یک پروژه بیشتر در آینده است.

در اوایل ماه نوامبر ، فیلمبرداری فیلم Eternals در جزایر قناری انجام شد. بازیگران و عوامل فیلم Eternals ، از جمله جولی و مادن ، هنگامی که یک وسیله انفجاری در آنجا پیدا شد ، باید از محل تیراندازی در جزیره Fuerteventura تخلیه شوند. تصور می شد که این وسیله یک سلاح باقیمانده از پایگاه نازی ها است. در اواخر همان ماه ، زین الرفیع به جمع بازیگران پیوست. در اوایل ژانویه 2020 ، فیلمبرداری در خارج از موزه تاریخ طبیعی دانشگاه آکسفورد در آکسفورد ، انگلیس ، و همچنین هامپستد هیث و در کامدن در لندن ، تحت عنوان کار Sack Lunch انجام شد.

چگونه می توان تداوم را در فیلم حفظ کرد: 10 تکنیک تدوین پیوستگی
بیشتر بخوانید

فیلمبرداری فیلم Eternals در 4 فوریه 2020 به پایان رسید.ژائو گفت که مارول استودیو به او امکان خلاقیت داده است تا فیلم را در مکان فیلمبرداری کند ، “دقیقاً به همان شکلی که می خواست فیلمبرداری کند” او توانست از سبکی مشابه فیلم های قبلی خود استفاده کند ، از جمله عکس های 360 درجه و کار با همان دوربین و دکل هایی که برای فیلمش Nomadland (2020) استفاده شد.

ژائو احساس کرد که “از این نظر خوش شانس است که مارول می خواهد ریسک کند و فیلم Eternals را بسازد و کاری متفاوت انجام دهد.” ژائو The Revenant (2015) را به عنوان تأثیر اصلی هنگام ساخت سکانس های اکشن فیلم ذکر کرد. چان گفت که روند فیلمبرداری با آنچه در فیلم Captain Marvel تجربه کرده بسیار متفاوت است ، و توضیح داد که Eternals بیشتر در مکان عکس می گرفتند و از نور طبیعی استفاده می کردند در حالی که Captain Marvel کار استودیویی و صفحه نمایش بیشتری داشت.

پس تولید فیلم Eternals

در مارس 2020 ، Scanline VFX ، یکی از شرکت هایی که روی جلوه های تصویری فیلم کار می کند ، تأیید کرد که به دلیل همه گیری COVID-19 از راه دور کار خواهند کرد. در اوایل آوریل ، دیزنی به دلیل همه گیری ، بیشتر فیلمهای فاز چهار خود را تغییر داد و تاریخ اکران Eternals را به 12 فوریه 2021 منتقل کرد. در ماه آگوست ، عنوان فیلم از The Eternals به فیلم Eternals رسماً کوتاه شد و ماه بعد ، تاریخ اکران به 5 نوامبر 2021 برگشت. عیب یابی مجدد تا اواسط نوامبر سال 2020 انجام شده بود.

فیلم Eternals

در ژانویه 2021 ، ژائو فاش کرد که وی نویسنده فیلم نیز بوده است و اظهار داشت که اعتبار رسمی هنوز به روز نشده است.فیلمبرداری اضافی نیز در اوایل فوریه در لس آنجلس انجام شد ، همچنین تحت عنوان کار Sack Lunch. دیلن تیچنور و کریگ وود به عنوان تدوینگران مشترک فیلم فعالیت می کنند.

تیچنور گفت که ژائو معمولاً فیلم های خودش را تدوین می کند و “نظرات جدی” دارد ، اما به دلیل بزرگ بودن تولید و ادامه جوایز فصل Nomadland ، او به “ابدی ها” به تیچنور و وود اعتماد می کرد. تیچنور اضافه کرد که ژائو به تجربه تدوین و دیدگاه این زوج احترام می گذارد و آنها اولین برداشت خود را از فیلم انجام می دهند بدون اینکه زیاد از وی نظر بگیرند. آنها تنظیم فیلم را بر اساس بازخورد ژائو آغاز کردند و هنوز در آوریل 2021 مشغول تدوین بودند.

همچنین میتوانید در مورد فیلم بیوه سیاه مطالعه بفرمایید.

نویسنده و منتقد سینما

2 یک پینگ

  1. پینگ بک: فیلم بیوه سیاه Black widow - مجله هنری و کسب و کار بامدادی ها

  2. پینگ بک: فیلم کاپیتان آمریکا 4 - مجله هنری و کسب و کار بامدادی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 19 =