امروز برابر است با :4 فروردین 1402
بهترین فیلمهای دیوید لینچ

بهترین فیلمهای دیوید لینچ

بهترین فیلمهای دیوید لینچ

بهترین فیلمهای دیوید لینچ : شکی نیست که دیوید لینچ یکی از مهمترین کارگردان های پنج دهه گذشته به حساب می آید. در طول کار خود لینچ تعداد زیادی فیلم را کارگردانی کرده است که به دلیل داستان پردازی غیرخطی ، تصاویر سورئال و طراحی صدای موذیانه آنها مورد ستایش قرار گرفته است. نیازی به گفتن نیست که سریال تلویزیونی Twin Peaks در آخرین قسمت های خود در سال 2017 پخش شده است. بنابراین ، به منظور بزرگداشت کارگردان ، ما در حال همکاری با افرادی هستیم که پشت Dust Nuggets قرار دارند ، یک فیلم جدید وحشی موجود در Amazon Prime که به دنبال گرفتن نشانه است از فیلمسازان آزمایشی مانند لینچ.

بهترین فیلمهای دیوید لینچ

اگرچه ممکن است ساخته های او در برخی مواقع دو قطبی باشد ، اما تردیدی وجود ندارد که دیوید لینچ استاد واقعی هنرهای سینمایی است. به همین ترتیب ، او منحصر به فردترین فیلمهای کارگردانی را در صفحه نمایش کارگردانی کرده است. متاسفانه ، کارگردان مشهور قصد ندارد یک ویژگی کامل دیگر را بسازد. این هفته من برگشتم تا نگاهی به فیلم نویسی او بیندازم ، و بله ، من حتی Dune 1984 را برای دیدن رتبه بندی پنج فیلم برتر دیوید لینچ ، دوباره مرور کردم. بنابراین ، Dust Nuggets را که در اینجا موجود است بررسی کنید و سپس هر یک از این آثار کلاسیک دیوید لینچ را که ممکن است قبلاً ندیده باشید ، بررسی کنید.

برای آشنای با بهترین فیلمهای دیوید لینچ با این مقاله همراه باشید.

1.Mulholland Drive (2001) | جاده مالهالند

نخستین فیلم از لیست بهترین فیلمهای دیوید لینچ : بدون شک فیلم جاده مالهالند شاهکار برجسته دیوید لینچ است. لینچ در ابتدا قصد داشت این فیلم یک سریال تلویزیونی باشد اما پس از عدم موفقیت در انتخاب تهیه کننده، او پروژه را به یک فیلم سینمایی منتقل کرد.

فیلم جاده مالهالند با بازی نائومی واتس ، جاستین تروکس و لورا هارینگ ، ترکیبی از سه داستان مختلف است که توسط بازیگران نامبرده بازی شده است. بتی ، با بازی نائومی واتس ، فقط برای یافتن ریتای فراموشی ، بازیگر لورا هرینگ ، به لس آنجلس می رسد. آنها با هم تلاش می کنند تا رمز و راز هویت ریتا را حل کنند در حالی که آدام کشر ، با بازی جاستین ترو ، تلاش می کند تا در زندگی شخصی و فیلم خود به فرمان یک سازمان اوباش مرموز سلطنت کند

100 فیلم برتر تاریخ
بیشتر بخوانید

این فیلم 100٪ جنون درجه A است. لینچ استادانه به یک احساس همیشگی ترس و پارانویا فرمان می دهد در حالی که خرده نانهایی از سرنخ را در سرتاسر فیلم Mulholland Drive می گذارد. افشاگری نهایی یک تناسب کامل است که فقط فیلمنامه عالی و پیش نمایشی را که در سراسر کشور یافت می شود برجسته می کند.

زیبایی آن؟ تفسیر به شما بستگی دارد. لینچ از نظر تاریخی در مورد تفسیرهای خود تنگ است و از بیننده می خواهد تا داستان را به بهترین نحو رمزگشایی کند. بعلاوه ، این یکی از بهترین نمایشنامه های تاریخ فیلم است.

در حالی که ما اینجا هستیم ، فکر می کنم لازم به ذکر است که من فکر می کنم این پنج بهترین فیلم لینچ است. با این حال ، او چند ویژگی دیگر دارد که در این لیست قرار نگرفته است و به ویژه یکی از آنها شایسته تقدیر است. بازسازی Dune برای ماه دسامبر در نظر گرفته شده است و ارزش آن را دارد که وقت خود را برای دیدن Lynch’s Dune 1984 ببینید. حتی اگر او بخاطر تولید کابوس نسخه خود ، دیگر فیلم جدیدی را نبیند ، هنوز تکه تکه هایی از Dune 1984 وجود دارد واقعاً عالی است ، از جمله سواری حماسی کرم شن.این فیلم قطعا بهترین اثر لیست بهترین فیلمهای دیوید لینچ میباشد.

همچنین میتوانید فیلم جاده مالهالند را مطالعه بفرمایید.

2.فیلم مخمل آبی

فیلم مخمل آبی با بازی آیکون Twin Peaks و همکار دیرینه لینچ ، Kyle Maclachlan ، نگاهی به زیر شکم بی نظیر حومه زیبا دارد. جفری بومونت ، با بازی ماكلاچلان ، بر روی گوش قطع شده می افتد و سپس خود را درگیر معمای گسترده ای در شهر می كند. Blue Velvet همچنین یک دنیس هاپر کاملا بدون جراحی را بازی می کند.

بهترین فیلمهای تارانتینو

عملکرد او به تنهایی یکی از مجنون ترین اعمال روی صفحه است که من دیده ام. ارزش تماشای Blue Velvet را فقط برای کارهای شیطانی هاپر دارد. خارج از فریاد بهم ریخته او (اگر دوست ندارید Pabst Blue Ribbon بعد از این کار را دوست داشته باشید) متن و مجموعه های Lynch عالی هستند.

نقد فیلم مخمل آبی
بیشتر بخوانید

آهنگ های شیادی و انتقال های عجیب و غریب وجود دارد که امضای Lynch است. نکته خوب در مورد Blue Velvet این است که این یک روایت کاملاً ساده در مقایسه با فیلم های دیگر اوست ، در حالی که هنوز هم در موضوع بحث برانگیز دوچندان است که لینچ دوست دارد آن را کشف کند.

3.فیلم کله پاک کن

بنابراین اکنون که ما در مورد مرد سالم فیل بحث کردیم ، بیایید 180 مورد کامل را انجام دهیم و در مورد اولین فیلم سینمایی Eraserhead لینچ صحبت کنیم. این یک تلنگر بدن سیاه و سفید (تأکید بر ترسناک) درباره هنری اسپنسر ، با بازی جک ننس ، و مبارزه او با پدر بودن ، انزوا و صنعتی گسترده ای است که او را احاطه کرده است.

این داستان خوب مرد فیل نیست. با این حال ، هنوز هم یک فیلم ترسناک فوق العاده جالب است. طراحی صحنه و کارهای عملی افسانه ای است. این فیلم عجیب در ابتدا با شور و هیجان کمی روبرو شد اما از طریق مدار فیلم نیمه شب به یک نماد فرقه تبدیل شد. فیلم کله پاک کن به عنوان یک تجربه تأثیرگذار بصری و صوتی ، آزمایش زمان را کرده است.

بهترین فیلمهای اسپیلبرگ

4.فیلم مرد فیلم نما

فیلم مرد فیلم نما یک فیلم شگفت آور و لطیف از دیوید لینچ است. پیگیری های وی برای Eraserhead 1977 بر اساس داستان واقعی جان مریک ، با بازی John Hurt ، مردی است که از ناهنجاری های شدید در انگلیس ویکتوریا رنج می برد. پس از کشف شدن در یک نمایش عجیب و غریب توسط دکتر فردریک Treves ، بازیگر آنتونی هاپکینز نجات می یابد.

فیلم مرد فیلم نما که به دلیل پروتزهای خارق العاده ارائه شده توسط کریستوفر تاکر شناخته شد ، یک ضربه مهم بود. این فیلم نامزد 8 جایزه اسکار شد و منجر به ایجاد جایزه اسکار بهترین آرایش و مدل مو شد و در لیست بهترین فیلمهای دیوید لینچ جایگاه مهمی دارد. این یکی از معدود فیلم های Lynch است که می تواند با تمام خانواده تماشا شود و یک پیام کاملاً صمیمانه دارد. لینچ حتی موفق شد سوررئالیسم امضای خود را به The Elephant Man دزدکی حرکت کند و این یکی از قوی ترین صحنه های درام دوره است.

بهترین فیلم های مارتین مک دونا
بیشتر بخوانید

5.بزرگراه گمشده

آخرین ورودی بهترین فیلمهای دیوید لینچ ، لینچ خالص است. داستان غیر خطی ، کار صدای دیوانه وار و تصاویر سورئال وجود دارد. بزرگراه گمشده در مورد نوازنده لس آنجلسی فرد مدیسون است که با بازی بیل پولمن متهم به قتل دوست دختر خود شده است. چیزی که به نظر می رسد یک طرح نسبتاً ساده است ، به سرعت به جنون لینچی تبدیل می شود.

این اولین فیلم در LA Trilogy او است که شامل Mulholland Drive و Inland Empire است و دیوانه وار را به 100 می رساند. ستاره واقعی Lost Highway موسیقی متن باورنکردنی است. لینچ برای ترانه رزنور و مرلین مانسون ، که دومی در فیلم ظاهر می شود ، برای موسیقی همکاری کرد. هشدار قبلی ، این یکی از فیلم هایی نیست که با والدین خود تماشا کنید. کمتر از پنج صحنه جنسی گرافیکی و مقدار زیادی برهنگی وجود دارد.

به پایان مقاله بهترین فیلمهای دیوید لینچ رسیدیم امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

نویسنده و منتقد سینما