صفحه اصلی > سینما و نقد فیلم : معرفی و نقد سریال رای اعدام 2023
ads

معرفی و نقد سریال رای اعدام 2023

معرفی سریال رای اعدام 2023

داستان سریال رای اعدام

هنگامی که مجرمان به هر دلیلی از مجازات قانونی فرار می کنند، همه شهروندان بالای 18 سال در کره پیامکی دریافت می کنند که به آن شخص رای می دهد تا مجازات اعدام دریافت کند. اگر بیش از 50 درصد مردم به مجازات اعدام پاسخ دهند. آن مرد توسط فردی با ماسک سگ کشته شد. همزمان پلیس در تعقیب جی تال یا «ماسک سگی» است و سه نفر در این پرونده دخیل هستند زیرا:

کیم موچان یک افسر پلیس است که به دنبال موفقیت و شهرت است و به هر طریق ممکن پرونده را حل می کند. جو هیون یک هکر و محقق سرسخت است که می تواند در مورد هر موردی اطلاعات کسب کند و کان سوک جو یک استاد دانشگاه است که در حال حاضر به دلیل کشتن مردی که دخترش را کشته است در زندان است.

نقد سریال رای اعدام, 2023 The Killing Vote

شخصی که با ماسک سگ صورت خود می پوشاند و هویت خود را پنهان می کند، مجرمانی را که از قانون فرار کرده اند یا مجازات نامناسبی دریافت کرده اند، بسته به نتایج رأی گیری عمومی، می کشد. در اولین قسمت آن، یکی از شاهان سایت‌های غیراخلاقی گروهی از کودک آزاران پس از مدتی از زندان آزاد می‌شوند که باعث ناراحتی مردم شد. اما بلافاصله پس از آن، شهروندان یک نظرسنجی مرموز با نام The Killing Vote دریافت می‌کنند: آیا او باید کشته شود؟ آره یا نه؟

در این ویدئو، مرد با نقاب سگ به طور خلاصه جرایم و اعتقادات فرد را توضیح می دهد و اعلام می کند که همه یک ساعت فرصت دارند تا در نظرسنجی شرکت کنند. اگر تعداد آرای «آری» در اعدام بیش از 50 درصد باشد، فرد کشته می شود. جنایتکار پس از رای قاطع شرکت کنندگان به اعدام او جسد پیدا شد.

گه تال، معروف به ماسک سگ، به قتل اعتراف می کند و اعلام می کند که هر دو هفته یک بار دادگاه قتل برگزار می کند. پس از اولین قتل، همه کانال های خبری پر از دیدگاه های مختلف در مورد مرد نقابدار در نقاب سگ می‌شود، کارآگاه کیم مو چان (پارک هه جین) و سایبر-بورو جوهیون (لیم جی یون) برای دستگیری این مرد تیم و متحد می‌شوند

نقد فیلم نگهبانان کهکشان قسمت سوم | Guardians of the Galaxy Vol. 3
بیشتر بخوانید

 

The-Killing-Vote-2023

سوال اصلی این سریال کره ای این است که عدالت به چه معناست؟ آیا مردم حاضرند در قتل شخصی که به ظاهر جنایتکار است شرکت کنند؟ گه تال در هر صحنه بی رحم است و به شکنجه و کشتن قربانیان خود افتخار می‌بالد، اما این سریال نشان می دهد که قربانیان او چقدر نفرت انگیز هستند و شما می توانید به عنوان افرادی که این اعدام را دریافت می کنند احساس کنید که قربانیان گه تال سزاوار کشته شدن هستند.

یکی دیگر از شخصیت‌های اصلی فیلم سریال رای اعدام که معنی عدالت را زیر سوال می‌برد، Kwon Suk-joo (پارک سونگ وونگ) است، زندانی که به دلیل متجاوز و کشتن دخترش زندانی می‌شود و حکم کوتاهی دریافت می‌کند. وقتی قانون مجازات کافی برای مجرمان پیش بینی نمی کند، آیا این موضوع را توجیه می کند که مردم امور را به دست خود بگیرند؟ این چیزی همان موضوعی است که بینندگان را در طول سریال Death Row به فکر فرو می برد.

شخصیت‌های پلیس اغلب به‌عنوان شخصیت‌های درستکار و ساده در درام‌های کره‌ای به تصویر کشیده می‌شوند، اما در سریال رای اعدام مو خان ​​این روند را رد کرد. او هیچ ابایی از استفاده از شواهد علیه افرادی که فکر می کند افراد بد می باشند ندارد و از استفاده از روش های افراطی برای گرفتن اعتراف هیچ ترسی ندارد.

شخصیت اخلاقی مبهم او به عنوان پلیسی که از قدرتش سوء استفاده می کند، او را به یک قهرمان غیرعادی تبدیل می کند که تماشاگران را مجبور می کند تا حدس بزنند که ممکن است در آینده چه کاری انجام دهد. پارک ها جین طبیعت سرد و محتاط مو خان ​​را به خوبی به تصویر می کشد و در سکانس های اکشن و مبارزه بسیار جالب است.

هشدار: این محتوا شامل اسپویل فیلم می باشد 

یکی دیگر از نکات برجسته سریال کره ای حکم اعدام لیم جی یون است. این بازیگر 33 ساله این بار پس از موفقیتش در درام انتقامی نتفلیکس، The Glory، در نقشی متفاوت ظاهر شد، جایی که او نقش یون جین، رهبر گروهی از قلدرهای مدرسه را بازی کرد. او یک پلیس در بخش سایبری با اخلاقیات افراطی و گاه دیوانه کننده است.

فیلم بالاتر از سوظن
بیشتر بخوانید

او نمی تواند کنجکاوی یا عصبانیت خود را کنترل کند و شما همیشه می توانید درست در وسط هر معرکه ای او را ببینید. او با خواهر کوچکترش تنها زندگی می کند. او همیشه مکان خود را با یک برنامه ردیابی چک می کند تا هیچ اتفاقی برای او نیفتد و اکنون بیش از هر کس دیگری می خواهد هویت واقعی گه تال را دریابد.

شخصیت سومی که همه ما در موردش کنجکاو هستیم، کان سوک جو با بازی پارک سونگ وونگ است. او یک استاد دانشگاه و فردی است که همه می توانند آن را تحسین کنند. سوک جو به خاطر قتل مردی که 8 سال پیش دختر خردسالش را مورد آزار و اذیت قرار داد و کشته بود در زندان است. معلوم است که گه تال نیست چون هنوز اکران نشده است، اما شاید او کارگردانی گه تال را بر عهده دارد؟

قسمت دوم سریال کره ای حکم مرگ جومین (با بازی کان آه رام)، خواهر و همکلاسی جو هیون، جی هون (سئو یونگ جو) و معلم مدرسه آنها مین سو (با بازی کیم کان) را دنبال می کند. صحنه هایی وجود دارد که همه ما را به این باور می رساند که جی هون و مین سو ممکن است در اجرای دستورات جی تال نقش داشته باشند، اما چگونه؟

پس از شروع حکم اعدام دوم، پلیس شروع به جلوگیری از دریافت حکم اعدام برای گه تال کرد. ماشین قربانی دوم و مو چان در آن منفجر شد و ما شاهد زخمی شدن مو چان در انفجار همراه با قربانی دوم هستیم. جو هیون از دیدن این اتفاق شوکه می شود و کاملا مشهود است که جو هیون به این کاراگاه حس بیشتری نسبت به یک همکار دارد. اما موضوعی که همه را درگیر خود کرده این است که آیا گه تال آسیب دیدن افراد بی گناه در حین انجام قتل خود اهمیت می دهد؟

با توجه به اینکه ژانر The Killing Vote جنایی و هیجان انگیز است، برای یافتن سرنخ ها باید نگاه دقیق تری به این درام بیندازید. سریال رای اعدام دارای 12 قسمت است و امتیاز 8.1 از 10 را در IMDb داراست و از آن زمان تاکنون تنها 5 قسمت از این درام هیجان انگیز پخش شده است.

فیلم داستانی از عشق و آرزو
بیشتر بخوانید

کلام اخر

با معرفی سریال رای اعدام 2023 همراه شما بودیم. آیا این سریال را تماشا کرده اید؟ آیا فکر می‌کنید موکان می تواند همان تال باشد؟ نظرات خود را با ما و سایر دوستان بامدادی ها در میان بگذارید. از اینکه با داستان دیگری به ما پیوستید متشکریم. اگر شما علاقه به دیدن سریال های معمایی جنایی کره ای دارید سریال کره ای محرک می‌تواند برای شما جذاب و لذت بخش باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

2 × 2 =