صفحه اصلی > کسب و کار : نحوه فروش فیلمنامه: 8 نکته برای فروش فیلمنامه
ads

نحوه فروش فیلمنامه: 8 نکته برای فروش فیلمنامه

فروش فیلمنامه

نحوه فروش فیلمنامه: 8 نکته برای فروش فیلمنامه : 

فرآیند معمولی برای فروش یک اسکریپت چیست؟

فروش فیلمنامه اصلی نیاز به توانایی نوشتن، پشتکار و شبکه سازی دارد. هیچ دو داستان موفقیت در هالیوود یکسان نیستند. به طور کلی، یک فیلمنامه عالی می تواند توجه یک نماینده یا مدیر را به خود جلب کند، که می تواند اسکریپت های مشخصات را به شرکت های تولید و شبکه ها ارسال کند.

چگونه اولین فیلمنامه خود را بفروشیم

هیچ روش مطمئنی برای فروش فیلمنامه وجود ندارد، اما چندین مرحله وجود دارد که فیلمنامه نویسان برای اولین بار می توانند شانس موفقیت را افزایش دهند:

1. کاردستی را یاد بگیرید. نویسندگان جدید باید یاد بگیرند که چگونه داستانی را از طریق قالب استاندارد فیلمنامه نویسی صنعت فیلم تعریف کنند. تحصیلات خود را با یک مدرسه فیلم چهار ساله دنبال کنید، در کارگاه های فیلمنامه نویسی شرکت کنید یا با تماشای فیلم و خواندن فیلمنامه به خودآموزی بپردازید. متخصصان صنعت به پیشرفت هنر خود ادامه می دهند. این یک فرآیند مادام العمر است

2. یک نمونه کار ایجاد کنید. یک راه عالی برای افزایش شانس خود برای دریافت نمایندگی و در نهایت فروش فیلمنامه، داشتن چند نمونه نوشته است. پورتفولیوی شما باید فرمت‌های مختلفی را شامل شود، مانند فیلم‌های بلند، فیلم‌های کوتاه و برنامه‌های تلویزیونی.

فروش فیلمنامه

فروش فیلمنامه

3. یک شبکه بسازید. شبکه سازی با متخصصان صنعت، از دستیاران سطح پایین تا مدیران ارشد، برای نویسندگان حرفه ای بسیار مهم است. شبکه گسترده ای را بیندازید و در هنگام ایجاد روابط حرفه ای احترام بگذارید. ممکن است در نظر داشته باشید که به لس آنجلس بروید تا بتوانید رو در رو با هم ارتباط برقرار کنید.

4. به دنبال نمایندگی باشید. به دنبال یک نماینده یا مدیر باشید تا به توزیع اسکریپت های شما در شبکه ها و شرکت های تولید کمک کند.

5. همکاران را پیدا کنید. با سایر نویسندگان، کارگردانان، بازیگران، فیلمبرداران و تدوینگران آشنا شوید. در رویدادهای صنعت و جشنواره های فیلم مستقل شرکت کنید تا با افراد همفکر و همکاران بالقوه ملاقات کنید تا به شما در پیشرفت شغلی کمک کنند. گسترش شبکه خود به گونه ای که فیلمسازان دیگر را نیز شامل شود، می تواند جنبه های عملی فیلمسازی را به شما آموزش دهد.

تعریف برنامه بازاریابی: نحوه ایجاد یک برنامه بازاریابی
بیشتر بخوانید

6. کار خود را ارسال کنید. اگر نماینده یا مدیری ندارید که به شما در یافتن شغل کمک کند، می توانید درباره شرکت های تولیدی که در پروژه های مشابه شما تخصص دارند تحقیق کنید و سپس در مورد سیاست های ارسال آنها جویا شوید. یک نامه پرس و جو تهیه کنید که می توانید آن را تغییر دهید و به شرکت های مختلف ارسال کنید. گزارشی از اطلاعات تماس به روز نگه دارید.

7. زمینی آماده کنید. هر نویسنده ای باید بداند که چگونه ایده های پروژه را به مدیران، توزیع کنندگان، تهیه کنندگان یا کارگردانان استودیو ارائه دهد. شما باید بتوانید درباره شخصیت ها بحث کنید و یک لاگ لاین ارائه دهید – خلاصه ای مختصر و تک جمله ای از یک فیلمنامه. پروژه های خود را برای دوستان خود مطرح کنید تا قبل از شرکت در جشنواره های صنعت یا جلسات با مدیران هالیوود تمرین کنند.

8. به نوشتن ادامه دهید. فرآیند فروش فیلمنامه می تواند زمان بر باشد. برای سهولت در روند طولانی، به بهبود اسکریپت خود و نوشتن پروژه های جدید ادامه دهید.

فروش فیلمنامه

فروش فیلمنامه

پایان مقاله نحوه فروش فیلمنامه: 8 نکته برای فروش فیلمنامه

مجله با دوربین 

بیشتر بخوانید:

حجم معاملات در تابلو خوانی | بهترین فیلمهای وس اندرسون | نقد فیلم شام من با آندره | نقد فیلم جی اف کی | بهترین فیلم های لارس فون تریه | نقد فیلم پرده | انرژی هسته ای چیست : انرژی هسته ای چگونه کار می کند؟ | مستند معلم اختاپوس من | نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Unity | نقد و بررسی وبسایت آموزشی اسکیل شر ( Skillshare ) |

دیدگاهتان را بنویسید

18 − 5 =