صفحه اصلی > بازیگران و کارگردان ها : فیلم های برتر فرانسوا تروفو
ads

فیلم های برتر فرانسوا تروفو

فیلم های برتر فرانسوا تروفو

فیلم های برتر فرانسوا تروفو

فیلم های برتر فرانسوا تروفو : گفته می شود که جرارد دپاردیو در مقابل بازی در فیلم آخرین مترو (1980) مقاومت کرد ، زیرا فکر می کرد کارگردان فرانسوا تروفو بورژوازی شده است. تروفو شاید دیگر منتقد آتشین نباشد که “سینما دو پاپا” را در صفحات Cahiers du Cinéma در دهه 1950 یا حتی نویسنده بی باک که در پیشتاز موج جدید فرانسه بوده است ، نکوهش کرده باشد.

بیشتر بخوانید :بهترین فیلمهای فلینی

اما او همچنان یک فیلمساز تمام عیار بود که عشق او به سینما و احترام به استادان گذشته اش در هر قاب از کارهایش مشهود بود. تصاویر بعدی ممکن است از لحاظ سبک جاه طلبی کمتر باشند و حتی حاوی آثاری از “سنت کیفیت” مطرود باشد. اما تروفو هرگز واقعاً تغییر نکرد ، زیرا او همیشه آخرین رئالیست های شاعرانه بود.

با مقاله فیلم های برتر فرانسوا تروفو همراه ما باشید.

1.فیلم 400 ضربه (1959)

در نظر گرفته شده است که یک ویترین گلچین باشد که در زمان اشغال تنظیم شده است ، ویژگی کمربندی که باعث روشن شدن مبهم نو شود ، ریشه در تجربیات خود تروفو دارد. در واقع ، رابطه 27 ساله و ستاره نوجوان ژان پیر لئو نشان دهنده روابط خود با مربی آندره بازین است ، زیرا چرخه آنتوان دوینل ادامه داشت.

Belying شهرت Truffaut به عنوان یک منتقد آتشین در Cahiers du Cinéma ، این مطالعه در مورد بیگانگی نوجوانان به طور قراردادی خطی است و مرهون نئورئالیسم ، فیلم نوآر و نویسندگان بت پرست مانند ژان ویگو ، ژان رنوار و روبرتو روسلینی است. اما تصاویر دستی احشایی Henri Decaë و قاب منجمد اوج گیری اوضاع ، آن را به یک کلاسیک فوری تبدیل کرده است که قدرت خام آن همچنان کم نشده است.به یقین این فیلم در صدر مقاله فیلم های برتر فرانسوا تروفو جایگاه ویژه ای دارد.( فیلم های برتر فرانسوا تروفو )

2.فیلم به نوازنده پیانو شلیک کن 1960

رمان سخت و دشوار دیوید گودیس در آنجا ، با تیزبینی دیوانه وار برادران مارکس و ریموند کوینو ، سفر دوم دانش آموزی تروفو یک کیف چنگ زرق و برق دار از آهنگ ها ، زنگ ها و تکنیک هایی بود که به ترجمه تئوری های مهم او به عمل سینمایی نزدیک بود. چیزی بیش از اشاره به تروفو در پیانیست کنسرت آرام چارلز آزناوور وجود دارد که پس از شروع نواختن هونک تنک در یک شیرجه پاریسی ، با گانگسترها درگیر می شود.

بهترین فیلمهای جیمز دین
بیشتر بخوانید

کمدی و تراژدی برای موقعیت دست و پنجه نرم می کنند ، در حالی که تروفو اقدام غیرقابل پیش بینی را با چسب های دید خود بازتابنده پر می کند که با توجه به واقع گرایی دقیق تصاویر رائول کوتارد ، جسورانه تر به نظر می رسند. مقاومت ناپذیر و تکرار نشدنی.( فیلم های برتر فرانسوا تروفو )

بیشتر بخوانید:بهترین فیلمهای جان فورد

3.Jules and Jim (1962)

با اقتباس از ملودی های نفیس ژرژ دلرو ، این اقتباس بی انتها از رمان هنری-پیر روشه به طرز شگفت آوری سازگاری نوول مبهم و “سنت کیفیت” را نشان می دهد که تروفو در مقاله Cahiers 1954 ، “گرایش خاصی در فرانسه” علیه آن ایجاد کرده بود. سینما شور و شوق بخش Belle Époque مست کننده است ، زیرا دوستان جدایی ناپذیر Henri Serre و Oskar Werner با روحیه آزاد ، ژان مورو مورد آزاری قرار می گیرند.

با این حال ، تروفو سرعت را در سکانس های پس از جنگ کاهش می دهد تا حال و هوای متغیر را منتقل کند ، زیرا مهاجران به طور غیرقابل انکاری به سمت تراژدی پیش می روند. برخی او را به خیانت به آرمان های انتقادی خود متهم کردند ، اما این ملودرام عالی ، بلوغ کارگردانی تروفو را نشان می دهد.( فیلم های برتر فرانسوا تروفو )

4.فیلم تأخیر در شلیک (1964)

تأخیر در شلیک تنها سرمایه گذاری انگلیسی زبان او ، فارنهایت 451 (1966) ، فرصتی را برای ساخت این حماسه زنای زناکار فراهم کرد ، که تأثیر آلفرد هیچکاک ، که تروفو به تازگی با او مصاحبه ای به طول کتاب انجام داده است ، را نشان می دهد. اگرچه این روایت بر اساس داستان های روزنامه بود ، اما جزئیات زندگی نامه از این اقدام خلاصه می شود و این موضوع به رابطه همسر نخست وزیر نلی بندیتی در مورد رابطه شوهر دانشگاهی ژان دسایل با ژان دسیلی میزبان هوا با فرانسوا دورلئاک منجر می شود.

بیشتر بخوانید:بهترین فیلمهای جیمز دین

ظرافت جالب Truffaut در تبدیل یک ملودرام Sirkian به یک هیجان هیچکاکایی اغوا کننده است. منتقدان معاصر آن را بدبینانه و ناپسند خوانده اند و به تازگی به تازگی به عنوان کالبد شکافی باهوش اخلاق طبقه متوسط شناخته شده است.( فیلم های برتر فرانسوا تروفو )

بهترین فیلم های بن افلک
بیشتر بخوانید

5.Stolen Kisses (1968)

تروفو هرگز قصد نداشت آنتوان دوینل از Les Quatre Cent Coups را تبدیل به یک شخصیت تکراری کند. اما او 4 بار به alter ego که به نظر می رسید پس از پروژه های ویژه خواستار به عنوان دریچه ایمنی خدمت می کند ، بازگشت. Truffaut با بیرون آمدن از تریل انتقام ، عروس سیاه پوشید (1968) نیاز به تجدید نظر در سبک قبلی سینما آزاد خود را احساس کرد و ژان پیر لئو را درگیر یک سری ماجراهای کمیک کرد که با ترخیص بی آبرو از ارتش آغاز می شود و شامل بعید به عنوان کارمند هتل ، کارآگاه خصوصی و تعمیرکار تلویزیون حضور دارد. فیلم های برتر فرانسوا تروفو

درگیری های عاشقانه با کلود جید و دلفین سیریگ اوضاع را پیچیده تر می کند ، اما علاقه تروفو به فیلم همچنان جذاب و خالص باقی مانده است.( فیلم های برتر فرانسوا تروفو )

6.فیلم روز برای شب

تروفو که موفق به سازش نظریه مولف با علاقه خود به اشتراك فیلم سازی شد ، خود را به عنوان یك كارگردان نیمه كر در این فیلم بسیار شخصی شخصی بازی كرد ، كه همراه با حكایت ها ، شوخی ها و ادای احترام برای انتقال لذت و درد ناشی از خلق سینما بود. فیلم های برتر فرانسوا تروفو

هیچ کس وانمود نمی کند که فیلم درون فیلم Meet Pamela یک کار هنری است ، اما Truffaut از فیلمبرداری استودیویی خود برای جشن و هجو هرج و مرج ، ناامنی ، مصنوعات ، خودخواهی و هوس که در پشت صحنه می لولد استفاده می کند. او برای کارگردانی و فیلمنامه خود و همچنین اسکار بهترین فیلم خارجی زبان نامزدی کسب کرد ، اما احتمالاً رضایت بیشتری را از به تصویر کشیدن واقعی دنیای خود روی صفحه کسب کرد.( فیلم های برتر فرانسوا تروفو )

بیشتر بخوانید : فیلم روانی

7.Small Change (1976)

تروفو با تحمل چنین دوران کودکی عفیفانه ای به مضمون بزرگ شدن در عکسهایی متفاوت از لس میستون (1957) و کودک وحشی (1969) بازگشت. با این حال ، این کلاژ اپیزودیک که در شهر استانی Thiers واقع شده است ، آفتاب ترین بینش او در مورد روان بچه هایی است که با طیف وسیعی از مسائل روزمره روبرو هستند.

فیلم 400 ضربه
بیشتر بخوانید

تمرکز اصلی بر جوری دسموسو و فیلیپ گلدمن است که به ترتیب مجبورند با یک پدر معلول و یک مادر متخلف کنار بیایند. اما ، یک بار دیگر با استفاده از خاطرات خود ، تروفو ماهرانه لحظات آرزو ، کشف ، خطر ، عصیان و تلافی را کنار هم قرار می دهد تا ادعای او در مورد وجود کودکان در “یک حالت لطف” را تقویت کند.( فیلم های برتر فرانسوا تروفو )

8.فیلم اتاق سبز

داستان کوتاه هنری “هنری” ، “محراب مردگان” ، تروفو را بیشتر از دهه 1970 مشغول خود می کرد ، زیرا او در همکاری با ایده پردازی از تولستوی ، چخوف و پروست با ژان گروو ، نویسنده فیلمنامه برای انتقال سودای احترام آمیز او نسبت به افزایش تعداد دوستان و الهامات ، همکاری کرد.( فیلم های برتر فرانسوا تروفو )

که در حال فوت بودند. از دست دادن روبرتو روسلینی و هانری لانگلوس سرانجام وی را وارد عمل کرد و پس از به خدمت گرفتن بازیگر نقش ناتالی بی و نستور آلمندروس فیلمبردار ، او خود را به عنوان بازمانده جنگ بزرگ گناهکار و مستهجن نوشت که برای همسر فقید خود زیارتگاهی بنا می کند ، اگر احساس نادرستی از “یک نامه دست نویس” داشته باشد ، به فیلم احساس صادقانه بدهید.این فیلم نیز جایگاه بخصوصی در مقاله فیلم های برتر فرانسوا تروفو دارد.

بیشتر بخوانید: فیلم پنجره پشتی

9.آخرین مترو

تروفو بارها به دلیل عدم پرداختن به موضوعات سیاسی مورد تقبیح قرار گرفت و برخی او را به مساله اردک متهم کردند که هنوز فرانسه را در این تصویر پرفراز و نشیب اما عاشقانه اشغال نازی ها آسیب می بیند. با این وجود او اصرار داشت که خاطراتش از دوران پاریس در دوران جنگ ، بیانگر درک درستی از دوران کودکی است که وی با آن وقایع را دیده است.

تنش بین بی گناهی و تجربه در طول داستانی مشهود است که تلاش های کاترین دنوو برای تهیه یک محصول را در حالی که شوهر یهودی ، هاینز بنت را زیر صحنه تئاتر مونتمار خود مخفی کرده بود ، نشان می دهد. جرارد دپاردیو ، نماینده ماکیس ، و ژان پوآرت ، کارگردان همجنسگرایان ، اسراری نیز برای پنهان کردن دارند ، اما شوخ طبعانه این درام شدید را با ظرافت نورپردازی نستور آلمندروس سر و صدا می کند.

بهترین فیلم های الیزابت اولسن
بیشتر بخوانید

آخرین فیلم از لیست فیلم های برتر فرانسوا تروفو رول یکشنبه میباشد.

10.رول یکشنبه! (1983)

داستان پالپ منبع الهام مکرر در طول فعالیت Truffaut بود و او برای آخرین کاری که اثبات کرد آخرین کار شب شنبه طولانی چارلز ویلیامز بود. این به عنوان یک دوغ بیضه برای شریک جدید Fanny Ardant تصور شد ، که به عنوان منشی Provençal که چشم خصوصی را جلب می کند تا رئیس آژانس املاک و مستغلات Jean-Louis Trintignant را از قتل همسرش و معشوقش جلب کند ، بسیار عالی عمل می کند. فیلم های برتر فرانسوا تروفو

بیشتر بخوانید : سریال Patria

اما این همچنین ادای احترام به کارهای پیچیده هوارد هاوکس و مک گافین های آلفرد هیچکاک بود و لذتی که تروفو با کنایه های سینمایی حیله گرانه ای با آن بازی می کند به اندازه تصاویر تک رنگ دلخراش جذاب است. خداحافظی تلخ و شیرین.

پایان مقاله فیلم های برتر فرانسوا تروفو

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

«پست قبلی

پست بعدی»