5 نکته مفید برای بهبود برند تجاری شما : در سال 2021 ، برای بازاریابان B2B مهم است که درک روشنی از نام تجاری و هدف آن در جامعه داشته باشند. کاویتا سینگ با رهبر استراتژی برند PwC استفان دورینگ در مورد چگونگی بهبود ، تأیید مجدد یا تغییر نام تجاری در سال جاری برندها صحبت کرد.

۱)هدف برند خود را مشخص کنید

در سال 2021 ، زمان آن رسیده است که استراتژی نام تجاری خود را دوباره ارزیابی کنید. شاید شرکت شما تعریف مشخصی از هدف مارک خود نداشته باشد یا شاید لازم است که هدف شما به طور آشکارتر به مشتریان شما منتقل شود. در هر صورت ، ضروری است که بازاریابان در مورد هدف نام تجاری خود وضوح مطلق داشته و از خود بپرسند: “چرا ما وجود داریم؟”

استفان می گوید: اگر شما شاید در این مورد صریح نیستید ، پس اصلی ترین موضوع این است که واقعاً هدف مارک خود را مشخص کنید. هدف برند برای سازمان مانند چراغ راهنما عمل می کند. این باید کلیه تصمیم گیری ها و مشارکت ها را آگاه سازد. یک چارچوب ساده و موثر برای کمک به شکل گیری هدف شما این است که “چرا” ، “چگونه” و “چه” خود را به روشنی تعریف کنید.

5 نکته مفید برای بهبود برند تجاری شما

بهبود برند تجاری

برخی از سوالاتی که می توانید در داخل از تیم خود بپرسید عبارتند از:

  1. چرا ما وجود داریم؟
  2. چگونه با مشتریان خود درگیر می شویم؟
  3. چگونه کار می کنیم؟
  4. چه کنیم؟
  5. ارزش و تأثیری که می توانیم ارائه دهیم چیست؟

۲)آنچه برند شما مخفف آن است را دوباره تأیید کنید

اگر نام تجاری شما از قبل به وضوح مشخص شده است و به هدف تجاری خود اطمینان دارید ، هدف 2021 در مورد تأیید مجدد آن و اطمینان از اینکه جلو و مرکز هر کاری است انجام می شود. اساساً ، شما فقط باید آن را محکم در بازار و همچنین در قلب و ذهن مردم و مشتریان خود قرار دهید.

استفان توصیه می کند دو کار وجود دارد که بازاریابان می توانند برای رسیدن به این هدف انجام دهند. اولین کار این است که اطمینان حاصل کنید که هدف شما در سازمان شما ریشه دوانده و ریشه دارد. این شامل همه چیز از افراد ، فرایندها و فناوری شما است ، و اساساً مشخص می کند که چگونه همه این عناصر می توانند با هم کار کنند تا کاملاً منطبق با آن هدف تجاری باشند.

((پرسونا در بازاریابی و کسب و کار))

در نهایت ، از درون شروع می شود. هنگامی که هدف شما به طور کامل درک و در داخل تعبیه شد ، وقت آن است که شروع به ایجاد این درک و شناخت از خارج در بازار کنید. شما باید شروع به ایجاد نام تجاری و ارتباطات خود با این هدف قوی و روشن کنید.

وی می گوید: «اطمینان حاصل کنید که هدف شما در میان مشتریان و اهداف شما به وضوح بیان ، درک و درک شده باشد. هنگامی که این هدف مشخص شد ، اطمینان از اینکه زندگی می کنید و آن را تنفس می کنید بسیار مهم است ، و هدف خود را در هر کاری که انجام می دهید تحقق می بخشید.

5 نکته مفید برای بهبود برند تجاری شما

بهبود برند

۳)سازگاری کلیدی است

استفان معتقد است که سه زمینه وجود دارد که یک مارک تجاری عالی را ایجاد می کند: سازگاری ، ارتباط و متمایز بودن. در سال 2021 ، ثبات نام تجاری بیشتر از هر زمان دیگری ضروری خواهد بود ، زیرا مشتریان و مشتریان شما بدون در نظر گرفتن کانال ، نقطه لمس یا موقعیت جغرافیایی ، انتظار دارند تجارب یکپارچه را به طور مداوم ارائه دهید.

وی توصیه می کند: “سازگاری برای ارائه یک تجربه با کیفیت بالا در برند کاملاً مهم است. هنگامی که هدف خود را مشخص کردید و آن را به مشتریان خود ابلاغ کردید ، باید بر خلاف انتظار خود عمل کرده و قول داده باشید. سازگاری موضوعی است که باید در طول هر فعالیت تجاری ایجاد شود – و این به نوبه خود اعتماد ، وفاداری و تکرار عادت را ایجاد می کند.

آخرین تحقیقات مرکل B2B چهار مورد ضروری مارک تجاری را برای تجربه بهینه مشتری بررسی کرده است. این تحقیق نشان داد که توانایی یک تامین کننده برای اثبات اینکه پیشنهاد آنها به مشتری در دستیابی به بهره وری محسوس کمک می کند ، یک عامل خرید بسیار مهم در بسیاری از گروه ها است. سازگاری باعث ایجاد حس اطمینان می شود. حفظ این ثبات نحوه شروع ساخت و بهبود ارزش ویژه برند خود با گذشت زمان است.

5 نکته مفید برای بهبود برند تجاری شما

برند سازی

۴)با مشتریان اعتماد کنید

اعتماد به نام تجاری شما همچنان ضروری است که امسال به آینده نگاه می کنیم. در طول سال 2020 ، مارک ها دریافتند که آنها نقش مهمی را برای از بین بردن شکاف بین مسائل کلان اجتماعی و سازمان های خود دارند. مشتریان انتظار دارند كه مارك ها برای آنچه كه به آن اعتقاد دارند موضع بگیرند و از ارزش های مشترك خود دفاع كنند – به عنوان مثال در مورد ابتكارهای متنوع و شمول ، پایداری ، انصاف و برابری.

هنگامی که جنبش Black Lives Matter دوباره حاکم شد ، مارک ها مجبور بودند نقش خود را در ایجاد تغییرات واقعی علیه نژادپرستی تشخیص دهند. و البته ، در زمینه همه گیری ، مرزهای فزاینده ای بین زندگی شغلی و زندگی شخصی مردم سرعت بیشتری گرفت ، در حالی که بسیاری از آنها خود را با کار از راه دور تطبیق می دادند.

همه این تغییرات مداوم در دنیایی که به طور فزاینده ای نامشخص است ، به این معنی است که مردم می خواهند و باید بتوانند به مارک های مورد استفاده خود اعتماد کنند. مارک ها هر دو باید به مسائل اجتماعی گسترده تر پاسخ دهند ، اما همچنین ثبات و اطمینان را به وجود می آورند که در کنار مردم و مشتریان خود خواهند بود – و همیشه در انجام کارهای درست تلاش می کنند.

در حالی که هدف از نام تجاری شما لازم نیست که حول موضوعات اجتماعی باشد ، مهم است که مطابق آن پاسخ دهید تا مشتریان شما بدانند که در چه سطح انسانی قرار دارید.

استفان می گوید: ”با دسترسی بسیار زیاد و اطلاعاتی که دائماً در اختیار ما قرار دارد ، نیاز به اعتماد ، شفافیت و صداقت از اهمیت بالایی برخوردار است. نحوه رفتار ، واکنش و عملکرد مارک ها هنگام برخورد با هر دو چالش یا مسئله ، تعیین خواهد کرد که آیا مشتریان از ارتباط با یک شرکت راضی هستند یا خیر. و مهمترین چیز با اعتماد به نفس این است که شما به راحتی نمی توانید آن را “ادعا” کنید. مجبوری بدستش بیاوری.

این اعتمادی که برای برند خود کسب کرده اید میراث شما را تعیین خواهد کرد – آیا تأثیر برند خود را بر روی مشتریان ، مردم و جامعه به طور کلی بهبود می دهید یا کاهش می دهید. “

۵)ابتدا بر روی محتوا تمرکز کنید ، و در مرحله دوم کانال ها

وی در گفتگو با استفان اظهار داشت: “همه می دانند تعداد زیادی کانال و راه مختلف برای دسترسی به افراد وجود دارد و همه آنها هدف و جایگاه خاص خود را در دنیای بازاریابی دارند. با این حال ، آنچه که من فکر می کنم مهمترین است این است که ابتدا بر پیام خود تمرکز کنید.

محتوای خود را با خلاقیت و تخیل در قلب آن توسعه دهید ، و اطمینان حاصل کنید که پیام شما در هر کانال دیگری که استفاده می کنید به روشی جذاب و جذاب زنده می شود. اغلب اوقات ، ما ممکن است بیش از ایجاد خلاقیت واقعا الهام بخش و مهیج ، روی کانال ها و تحویل متمرکز شویم. برای من ، خلاقیت و تخیل بسیار مهم است و در مورد اینکه شما به عنوان یک برند چه چیزهای زیادی می گویید – بنابراین باید در درجه اول قرار گیرد.

به طور طبیعی ، ارزیابی اینکه چه کانالهایی برای شما کار می کنند و بهترین نتیجه را برای اهداف شما به ارمغان می آورند ، مهم است ، اما بسیار آسان است که در دام تلاش برای پر کردن کانال ها یا پرش به اعدام قرار بگیرید ، بدون اینکه ابتدا ایده خلاقانه خوبی ایجاد کنید . به گفته های نویسنده دیو ابوت که اغلب از نویسندگان متن نقل می شود.

استفان نتیجه گیری می کند: “شما باید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما بهترین محتوای ممکن است باشد ، و سپس آن را ترجمه کنید تا در کانال های مطلوب کار کند. خلاق و رسانه همیشه باید دست در دست هم کار کنند.

برای ساختن نام تجاری خود در سال جاری با موفقیت: اهداف مشخصی را تعیین کنید. استراتژی نام تجاری خود را توسعه دهید صنایع دستی تخیل ، محتوای الهام بخش و خلاق و سپس با استفاده از بهترین کانال ها برای روایت داستان و رسیدن به مخاطبان خود ، آن را به طور موثر زنده کنید. “

در حال ارسال
نقد کاربر
( رای)

دیدگاهتان را بنویسید

19 − 13 =