صفحه اصلی > ادبیات جهان : 10 رمان برتر ادبیات آلمان
ads

10 رمان برتر ادبیات آلمان

10 رمان برتر ادبیات آلمان

10 رمان برتر ادبیات آلمان

10 رمان برتر ادبیات آلمان : آلمان ، سرزمین دیشتر و دنکر (شاعران و اندیشمندان) ، بهترین ادبیات جهان را تولید کرده است ، اگرچه صحنه ادبی آن تا قرن هجدهم با چهره های سنگین وزن مانند گوته و شیلر ادامه پیدا نکرد. برای خوانندگان مدرن که درباره کشور کنجکاو هستند ، 150 سال پس از اتحاد در سال 1871 بیشترین علاقه را دارد. از زمان تبدیل شدن به یک کشور ملی مدرن ، آلمان شاهد صنعتی سازی شدید ، دو جنگ جهانی ، نازیسم و کمونیسم ، بیزاری از تفرقه و لذت اتحاد مجدد بوده است.

با توجه به این تاریخچه ، آلمان های مختلفی برای مطالعه وجود دارد ، و من با در نظر گرفتن این لیست این لیست را تهیه کرده ام. در جاهای دیگر ، تا زمان پس از جنگ بیشترین کتابهای پرمخاطب توسط مردان سفید پوست صورت می گرفت ، اما نسبت صدای زنان و BAME پس از اتحاد دوباره افزایش یافته است و در انتخابهای اخیر من نشان داده می شود.

پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

با مقاله 10 رمان برتر ادبیات آلمان با بخش ادبیات جهان همراه باشید.

10 رمان برتر ادبیان آلمان

1.بادنبروک توسط توماس مان

یکی از بهترین رمان ها برای توصیف آلمان قرن نوزدهم ، بودینبروکس در سال 1901 ، زمانی که مان 25 ساله بود ، منتشر شد. با بیش از هزار صفحه ، این وقایع نامه خانوادگی حماسی در شمال کشور اتفاق می افتد و بیشتر از زندگی مان در شهر هنسیاتیک لوبک ، نزدیک ساحل بالتیک. تا حدودی با انعکاس تلاش خود برای ورود به خانواده بورژوازی به عنوان یک هنرمند ، انحطاط یک خانواده بازرگان آلمانی ثروتمند را طی چهار نسل نشان می دهد که آنها با مدرنیته روبرو هستند ، تغییر ماهیت و در نهایت ورشکستگی. سبک زندگی و نگرش آن دوره از طریق سوابق تولد و ازدواج ، طلاق و مرگ برانگیخته می شود. این کتاب در سال 1929 برنده جایزه نوبل ادبیات برای مان شد. این کتاب نیز در بین بهترین رمان های جهان نیز معرفی شده است.

بهترین رمان های کلاسیک تاریخ

2.الکساندرپلاتز برلین توسط آلفرد دوبلین

کتاب های زیادی درباره افسردگی ها و فساد اداری ویمار نوشته شده است ، از جمله هتل بزرگ ویکی باوم ، خداحافظی کریستوفر ایشروود از برلین و برادران خون ارنست هافنر. اما هیچ یک بهتر از شاهکار دابلین جنبه مدرن زمانه را به تصویر نمی کشد. این داستان کارگر سابق سیمان و کلاهبردار کم وقت فرانتس بیبرکوپ است که از زندان به پایتخت کالیدوسکوپی دهه 1920 آزاد می شود. تحت تأثیر مدرنیست هایی مانند جیمز جویس ، دبلین برای آگاهی از سرعت ، آشفتگی و گمنامی زندگی مدرن شهرها و درج مقالات روزنامه ها ، ترانه ها و سخنرانی ها ، از شدت آگاهی استفاده می کند. این کتاب که در سال 1929 تنظیم شده است ، حضور فزاینده ای ناچیز نازی ها را نیز در خود جای داده است. دو بار برای صفحه اقتباس شده است: به عنوان فیلم 1931 توسط پیل جوتزی و به عنوان یک سریال تلویزیونی آلمان در سال 1980 توسط راینر ورنر فاسبیندر – بدون شک بهترین ترجمه آن در ترجمه چند رنگی مایکل هوفمن در سال 2018 است.

کتاب تعبیر خواب اثر فروید
بیشتر بخوانید

پرفروش ترین کتاب های جهان

3.تنها در برلین توسط هانس فالادا

رمان Fallada – که در سال 1947 با عنوان Jeder stirbt für sich allein (هر مرد به تنهایی می میرد) منتشر شد – فضای شدید و پر از برلین نازی را به تصویر می کشد. این اولین رمان (توسط نویسنده آلمانی) بود که به مقاومت محلی در برابر ناسیونال سوسیالیست ها نگاه می کرد و براساس داستان واقعی یک زوج طبقه کارگر ، همپلز ساخته شده است ، که از پرونده های گشتاپو کشف و توسط شوروی به فالادا تحویل داده شد.

همپل ها (Quangels در این کتاب) فعالانه علیه نازی ها نیستند تا سال 1940 ، هنگامی که پسر آنها هنگام جنگ در فرانسه کشته شد. آنها سپس یک کارزار کم فشار اما پیگیرانه را برای نوشتن کارت پستالها و اعلامیه های ناشناس آغاز می کنند ، آنها را در صندوق های پستی و راه پله های اطراف محله خود رها می کنند و به مردم توصیه می کنند که علیه رژیم روی بیاورند. این کتاب زندگی روزمره را همزمان با درگیری جنگ و چنگال وحشتناک حزب ناسیونال سوسیالیست ها در شهر به تصویر می کشد. سرانجام این زوج خیانت ، دستگیر و اعدام شدند ، اما به لطف Fallada داستان آنها ادامه دارد.

کتاب بعدی لیست 10 رمان برتر ادبیات آلمان طبل حلبی میباشد

4.طبل حلبی توسط گونتر گراس

در دهه 1950 آلمان پس از جنگ هنوز در شوک بود – و انکار وحشتناک. بنابراین هنگامی که طبل حلبی در سال 1959 منتشر شد – با مشاهده جنگ و پیامدهای آن از نگاه راوی مشهور غیرقابل اعتماد اسکار ماتزراث ، یک کوتوله پارانویا که در یک پناهگاه زندگی می کند – مانند یک بمب فرود آمد. این رمان که در شهر زادگاه گراس ، دانزیگ (گدانسک در لهستان) و منطقه وسیع تری از شرق پومرنیا واقع شده است ، که توسط آلمان نازی الحاق شده است ، به نوبه خود سورئال ، گروتسک ، شاعرانه و تأمل برانگیز است. سالهای “معجزه اقتصادی” و عدم مسئولیت اخلاقی آنها نسبت به گذشته نزدیک. این فیلم در سال 1979 توسط کارگردان Volker Schlöndorff به یک فیلم تبدیل شد که برنده نخل طلا در کن و اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شد.

جنبش هنری رئالیسم اجتماعی | 5 هنرمند مشهور رئالیست اجتماعی
بیشتر بخوانید

5.آنها آسمان را تقسیم کردند توسط کریستا ولف 

این اولین رمان در سال 1963 اعتبار ولف را در ادبیات آلمان شرقی تثبیت کرد. از سال 1961 ، هنگامی که ساخت دیوار برلین آغاز شد ، داستان در مورد دو عاشق جدا شده است: ریتا سایدل ، زنی در اوایل 20 سالگی ، که مانند نویسنده ، به طور کلی از ارزش های “ضد فاشیست” GDR حمایت می کند ، و مانفرد هرفورت ، شیمی دان که در غرب مستقر می شود. اگرچه دیوار در رمان به طور خاص ذکر نشده است ، این کتاب از فضای شهر تازه تقسیم شده اشباع شده است. گرچه گرگ به نوشتن آثاری که انتقادات بیشتری نسبت به رژیم داشتند ، ادامه داد ، آنها آسمان را تقسیم کردند از افشای شکاف ها و فساد در سیستم کمونیستی پرهیز نمی کنند.

6.پل شاخ طلایی توسط Emine Sevgi Özdamar

دومین کتاب سه گانه نویسنده ، بازیگر و کارگردان ترکی-آلمانی Sevgi Özdamar ، این اثر نیمه زندگینامه ای زندگی آلمان را از دید یک gastarbeiter نوجوان (کارگر مهمان) در دهه های 1960 و 70 نگاه می کند. راوی که ترکیه را به دلیل دروغ گفتن درباره سن خود ترک کرده است ، در حالی که در مشاغل کم اهمیت کار می کند برای کسب درآمد برای مدرسه تئاتر ، آلمانی را یاد می گیرد. این عکس که از برلین غربی با صدای قهوه ای تنظیم شده است ، بیشتر در حوالی کروزبرگ ، مرکز مهاجران ترک واقع شده و دارای نشانه های محلی مانند آنهلتر باهنوف بمب گذاری شده و تئاتر هبل است که هر دو همچنان پابرجا هستند. این برنامه همچنین به سوسیالیست ها و دانشجویان با فکر هنری ، تبعید گاه به گاه فاشیست ها از یونان و وقایع واقعی مانند تیراندازی به بنو اونسورگ توسط یک پلیس در راهپیمایی اعتراضی در سال 1967 تمرکز دارد ، خشم و جنبشی که جنبش دانشجویی جناح چپ آلمان را برانگیخت. قسمت دوم کتاب زندگی سیاسی موازی در ترکیه را طی می کند.

7.چرا ما ماشین را گرفتیم (‘Tschick’) نوشته ولفگانگ هرندورف

این رمان که یک رمان سفر جاده ای منحصر به فرد از طریق منطقه تا حدودی بعید از براندنبورگ (ایالت اطراف برلین) است ، یک داستان جوان و لطیف و آرام برای دو کودک مدرسه خارجی است. پسران گچ و پنیر هستند: مایک کلینگنبرگ ، فرزندان مادری که به شدت مشروب می خورد و پدری است که با معشوقه اش زندگی می کند و آندره تسچیچاشو ، AKA Tschick ، یک مهاجر روسی که به مدرسه می آید و بوی ودکا می دهد و جلوی خود را نمی گیرد در یک جرم کوچک وقتی تعطیلات تابستانی فرا می رسد و این زوج به هیچ مهمانی دعوت نشده اند ، آنها با لادایی پرواز می کنند که تسچیک “وام گرفته است” و هیچ مقصدی در ذهن ندارد. تقریباً همه افرادی که آنها ملاقات می کنند ، اگر گاهی کمی دمدمی مزاج باشند ، افراد شایسته و مهربانی هستند – پیام این است که برای داشتن ماجراجویی در طول زندگی ، مجبور نیستید خیلی دور شوید. این فیلم توسط Fatih Akin در سال 2016 ساخته شده است.

کتاب عقاید یک دلقک
بیشتر بخوانید

8.بازدید از جنی ارپنبک

Erpenbeck’s Visitation (Heimsuchung) یکی از استعدادهای معاصر آلمان که بیشترین صحبت را در مورد او انجام داده است ، 100 سال از تاریخ آلمان را از طریق رویدادهایی در یک خانه کنار دریاچه در براندنبورگ بازسازی می کند. Erpenbeck با بیان زندگی متقاطع سه نسل که در خانه زندگی می کردند ، یک راه صمیمی برای زنده کردن قرن با بیش از حد جنون و تراژدی ، امیدها و سازش ها ایجاد می کند. زندگی همراه با ایدئولوژی ها همراه است ، و تنها باغبان ساکت است که وقفه های تسکین دهنده ای را در بین همه آشفتگی های شخصی ایجاد می کند. این تصادفی نیست: همراه با یک پیشگفتار نمایشی که خلقت ماقبل تاریخ دریاچه را به تصویر می کشد ، نکته ای در مورد ماندگاری و بی تفاوتی طبیعت در برابر حوادث بشری روشن است.

9.آجرها و ملات نوشته کلمنس مایر

رمان مایر پس از سقوط رژیم کمونیستی دنیای فحشا و مواد مخدر را موضوع خود قرار می دهد. مایر که در لایپزیگ قرار دارد ، با سرگرمی گزارشگری را با سبک های امپرسیونیستی ، رویایی و غیرخطی ترکیب می کند و داستان تاریک و اغلب سخت گیر خود را از طریق یک کالیدوسکوپ از شخصیت ها ، از دی جی های سابق و معتادان گرفته تا قاچاقچیان و کارگران رابطه جنسی ارائه می دهد. با اطمینان از بزرگنمایی کافی برای نشان دادن تأثیر جهانی شدن ، و درگیر کردن پلیس و سیاستمداران در طول مسیر ، داستان می گوید که چگونه تجارت جنسی از یک نهاد ممنوع در آلمان شرقی به یک عمل قانونی و گسترده تحت سرمایه داری تبدیل شده است. اگرچه میر مراقب احساس گرایی و اخلاقی سازی آسان است ، اما در اینجا چیزهای زیادی برای دلشکستگی وجود دارد.

10.این خانه مال من است توسط Dörte Hansen

چیزی غافلگیرکننده ، این رمان در سال 2015 در یک منطقه انتخاب میوه میوه در روستا در نزدیکی هامبورگ قرار دارد. این داستان 70 سال طول می کشد و با خانواده ای از پناهجویان اشرافی از پروس شرقی آغاز می شود که در سال 1945 به یک خانه مزرعه فرسوده می آیند تا زندگی خود را از نو آغاز کنند. و همچنین تعامل با دیگران در دهکده دورافتاده ، چندین دهه بعد نسل جدیدی از همان خانواده وارد می شوند ، این بار از زندگی شهری در هامبورگ فرار می کنند. دو زن اصلی – ورا و خواهرزاده اش ، آنا – گرچه از نظر خلق و خوی و جهان بینی متفاوت هستند ، موفق به یافتن نقاط مشترک و نوعی بهبودی می شوند. روایت هانسن ، گفتگوی شگفت انگیز و داستان غیرخطی خواننده را درگیر خود نگه می دارد ، و مضامین (از محرومیت های جسمی و درگیری های بین خانوادگی ، جامعه و مفهوم خانه) در بحران پناهجویان فعلی اروپا قابل اجرا است ، وام رمان را نه چندان معاصر ارتباط.

مکتب رمانتیسم
بیشتر بخوانید

با مقاله 10 رمان برتر ادبیات آلمان با بخش ادبیات جهان همراه باشید.

به پایان رسید.

نویسنده و منتقد سینما شاعر و رمان نویس حدود 15 سال تجربه نوشتن داستان کوتاه , کارگردانی و دستیار کارگردانی. و مدیر مجموعه بامدادی ها.

دیدگاه کاربران (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

6 + هجده =