امروز برابر است با :19 بهمن 1401
کیست؟

بتهوون کیست؟

بتهوون کیست؟ : لودویگ ون بتهوون یکی از بزرگان تاریخ موسیقی کلاسیک می باشد که در کنار موتزارت و یوهان سباستین باخ از او به عنوان بزرگترین اشخاص در موسیقی کلاسیک غربی یاد می شود.

برعکس محدودیت و مشکلات های جسمی و قانونی برای به چالش کشیدن مرزهای شکل و بیان در هنر خود وی که به عنوان یکی از بزرگترین و به یاد ماندنی ترین آهنگسازان کلاسیک غربی شناخته می گردد.

از  شروع ناشنوایی خود از سن 28 سالگی سرپیچی کرد و برای تولید موسیقی های درخشان خود شامل 722 اثر ، از جمله 9 سمفونی ، 35 سونات پیانو و 16 کوارتت زهی ، در ناشنوائی انجام داد .

بتهوون در دسامبر سال 1770 میلادی ، پسر یوهان ون بتهوون ، معلم و خواننده فلاندی-آلمانی ، شاغل در انتخاب منتخب کلن ، که دادگاه او در بن واقع شد ، در بن متولد شد.

استعداد و هنر موسیقی او از همان کودکی شناخته شده بود و پرورش یافت.

او از سن 9 یا 10 سالگی ، از ارگ نواز و آهنگساز دربار ، کریستین گوتلوب نیف ، درسهایی را آموخت ، که معتقد بود که بتهوون “قطعا به دومین ولفگانگ آمادئوس موتزارت تبدیل می گردد اگر که بدین شکل ادامه می دهد”.

حتما بتهوون سمت های دستیار ارگ نواز و ویولون را در ارکستر دربار به عهده گرفت و نخستین چاپ وی – مجموعه ای از سه سونات صفحه کلید – در سال 1783 میلادی به وقوع پیوست .

بیشتر بخوانید : معرفی فیلم دزد دوچرخه 

در سال 1787 میلادی  به او اجازه سفر به وین در کشور اتریش را دادند ، از قرار معلوم برای تحصیل با موتزارت بود. ویزیت پس از بیماری مادرش کوتاه شد. وی حدود 5 سال بعد بازگشت و دروس را با جوزف هایدن یکی دیگر از بزرگان موسیقی گذراند ، ولی این بار تصمیم گرفت پایتخت هابسبورگ را به خانه خود تبدیل کند و تا آخر عمر در آن جا زندگی باشد.

بتهوون کیست؟

بتهوون و پیانو

شهرت اولیه بتهوون برگرفته از فضیلت او به عنوان پیانیست بود که در کنسرت های عمومی و خصوصی به نمایش درآمد. دو اپیزود و بخش نخست منتشر شد.

بتهوون در وین اتریش به ترتیب شامل سه قطعه پیانو و سوناتوی پیانو انفرادی بود که دومی به هایدن اختصاص داشت.

بهترین آثار بتهوون
بیشتر بخوانید

مجموعه ای تشکیل شده از پنج کنسرتو برای پیانو ، بین سال های 1795 و 1810 میلادی ، که چهار قطعه نخست او از بتهوون برای نخستین بار به نمایش درآمد.

بیشتر خوانید : معرفی فیلم پنجره پشتی

او عاوه بر آن آثاری از آهنگسازان دیگر مثل Mozart’s Piano Concerto No. 20 در مینور (K. 466) ، و بداهه نوازی های او بسیار مشهور و شنیدنی بود.

آموزش و یادگیری ساز پیانو نیز عنصری بسیار مهم از فعالیتهای او را در اوایل کارش تشکیل داد و درآمد او را تأمین کرد.

بتهوون کیست؟

از دانش آموزان اشرافی برجسته می توان به Archduke Rudolf اتریشی (1788–1831) و کنتس Giulietta Guicciardi (1784–1856) اشاره کرد که بتهوون سونات پیانوی که در اصطلاح به آن «مهتاب» نیز می گویند را به ـآن ها اختصاص داد.

وی دو برادر کوچکتر داشت که اسم آن ها به ترتیب کاسپار ، متولد 1774 و یوهان ، متولد 1776. مادر بتهوون ، ماریا مگدالنا ون بتهوون ، زنی لاغر اندام و بسیار با انگیزه و هماننده یک صخره پشت بتهوون بود تا او بدین جایگاه بزرگ در هنر موسیقی کلاسیک برسد.

پدرش ، یوهان ون بتهوون ، یک خواننده بسیار خوب در ​​دادگاه بود که بیش از هر توانایی موسیقی به علت اعتیاد به الکل معروف بود. با این حال ، پدربزرگ ، پدرخوانده و نامزد بتهوون ، Kapellmeister Ludwig van Beethoven ، سعادتمندترین و برجسته ترین موسیقی دانان بودند ، و باعث افتخار بی پایان بتهوون جوان بود.

این مطلب ادامه دارد پس با مجله بامدادی ها همراه باشید.

نویسنده و منتقد سینما