امروز در این پست 5پالت رنگی که کنار هم باید داشته باشید را به شما معرفی می کنم.پالت رنگی مجموعه ای از رنگهاست که برای انتخاب رنگ طراحی گرافیک در کنار هم قرار میگیرند. انتخاب پالت رنگی مناسب از مهمترین وظایف یک طراح است.

پالت رنگی

همچنین اگر در زمینه هایی مانند ساخت موشن گرافیک یا طراحی رابط کاربری سایت فعال هستید شناخت و انتخاب یک پلت رنگی زیبا و کاربردی اهمیت زیادی در نتیجه کار شما دارد.  در دنیای دیجیتال، طیف کاملی از رنگ­‌های قابل نمایش روی صفحه نمایش یا سایر رابط­‌های کاربری، تحت عنوان پالت رنگی (Color Palette) شناخته می‌شوند. در برخی موارد منظور از پالت رنگی، مجموعه‌ای از رنگ­‌ها و ابزارهای مورد استفاده در نقاشی و برنامه­‌های تصویری است. پالت رنگی کاربرد زیادی در طراحی الکترونیکی دستگاه یا طراحی فناورانه دارد. هم اکنون پالت­‌های رنگی کاربردهای بصری خاصی برای انسان­‌ها دارند. پالت رنگی تحت عنوان پالت هم نامیده می‌شود.

پالت رنگی دیجیتال

پالت رنگی دیجیتال به صورت نمایش تگ رنگ یا مونوکروم در کامپیوترهای اولیه ظاهر شد. نمونه‌های معاصر از پالت رنگی شامل تله تکس با پالت هشت رنگ RGB سه بیتی و کامپیوتر اپل II با پالت 16 رنگی هستند. ابزارهایی مثل آتاری، کومودور، کامپیوترها و کنسول‌های قدیمی از فناوری رنگی جدید برای تکامل پالت­‌های رنگی خودشان استفاده نمودند.

در نهایت، پیشرفت در این صنعت به نمایش VGA 257 رنگی رسید که در تولید صفحات نمایش کاملاً تخت پلاسما به کار می‌رود. پالت‌های رنگی مدرن، چرخه­ای از رنگ­‌ها یا ابزار گزینش رنگ پیچیده را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. پیشرفت در حوزه پالت‌های رنگی دیجیتال باعث تکامل سریع دروبین­‌های دیجیتال شده که هم اکنون در گوشی­‌های هوشمند به کار می‌روند.

یکی از عواملی که طراحی شما را سرزنده می‌کند؛ انتخاب ترکیب رنگی مناسب است. اگر قصد دارید صحن‌ه­ای اثرگذار بسازید و با رنگ‌ها به محتوای تصویری جان دهید؛ باید به چشم­هایتان در مورد ترکیب رنگ مناسب، آموزش دهید.

5پالت رنگی که کنار هم باید داشته باشید

5پالت رنگی که کنار هم باید داشته باشید

5پالت رنگی که کنار هم باید داشته باشید

5پالت رنگی که کنار هم باید داشته باشید

5پالت رنگی که کنار هم باید داشته باشید

5پالت رنگی که کنار هم باید داشته باشید

می توانید اموزش های بیشتر را در بخش اموزش گرافیک ببینید.

اموزش های بیشتر را در پیج اینستاگرام Graphic_zahra دنبال کنید.

در حال ارسال
نقد کاربر
( رای)

دیدگاهتان را بنویسید

1 × 4 =