سریال خلافت

سریال خلافت (سوئدی:  سریال Kalifat) یک جدیدترین سریال های نتفلیکس تلویزیونی درام مهیج سوئدی است. اولین بار در 12 ژانویه 2020 در تلویزیون Sveriges پخش شد. این سریال پربیننده ترین سریال های SVT Play شد. داستان بر اساس پرونده واقعی سه گانه بتنال گرین است ، که در آن سه دختر نوجوان از لندن در دبیرستان خود در فوریه 2015 با نیروهای جذب جهاد آشنا شدند. این اقتباس تلویزیونی شخصیت های مختلفی را دنبال می کند از جمله فاطیما – نماینده سرویس امنیتی سوئد ، پروین – یک زن جوان سوئدی به سوریه فریب داده شده است ، و سوله – نوجوانی خوش فکر که توسط دولت اسلامی آراسته شده است.

داستان سریال خلافت

داستان از پروین آغاز می شود ، یک زن جوان مسلمان از سوئد که تحت همسر داعش در رقه سوریه زندگی می کند ، با همسر عضو دولت اسلامی خود و حسام و دختر تازه متولد شده آنها لطیفه. پروین که از زندگی در رقه تحت کنترل داعش ناامید شده است ، به دنبال بازگشت به سوئد است. پس از به دست آوردن تلفن همراه از همسایه و دوستش تین (که او را از خانه پروین ، جایی که او در تلاش برای فرار از ازدواج مجدد پس از مرگ شوهرش بود ، مخفی کرده بود) ، با دولورس ، طرفدار ضد رادیکالیزاسیون در سوئد تماس می گیرد. دولورس پروین را با فاطیما ، که مأمور سرویس امنیتی سوئد است ، در تماس می گذارد. فاطیما به دلیل برخی اتفاقات قبلی با “لورنتس” با رهبری اختلاف دارد. فاطیما شروع به گفتگو با پروین از طریق تلفن می کند و سعی می کند در ازای بازگشت امن پروین و دخترش به سوئد ، برای اطلاعات مربوط به حمله تروریستی که در سوئد برنامه ریزی شده است ، برای او کار کند.

سریال خلافت

پروین در مورد “آل مسافیر” یا مسافری که در سوئد است و قصد حمله را دارد ، به فاطمه می گوید. المصافیر ابراهیم “ایب” حداد است ، که به عنوان دستیار معلم در یک دبیرستان مشغول به کار است ، در حالی که دیگران را نیز در این حمله تروریستی استخدام می کند. او قبلاً دو برادر – جیکوب ، زندانی سابق و الکلی و امیل ، خواهر و برادر جوان و حساس و معلول ذهنی را با موفقیت استخدام کرده است. این دو با مادرشان رابطه پرتنشی دارند که او به وضوح از امیل طرفداری می کند و یعقوب را نه فقط به خاطر گذشته بلکه به دلیل اسلام آوردنش تحقیر می کند. با هویتی متفاوت ، ایبی میریام را که در بغداد بزرگ شده است نیز استخدام می کند و در ازای کار در برنامه هایش به او قول ازدواج می دهد.

Ibbe همزمان با به اشتراک گذاشتن فیلم های تبلیغاتی و استخدام داعش سعی می کند دختران جوان را در دبیرستان رادیکال کند. وی با موفقیت سوله ، فعال فلسطینی ، و دوستش کریما ، هر دو دختر 15 ساله را که شروع به داشتن حجاب و آموزش درس پیروی از قوانین شرع می کنند ، استخدام کرد. به دختران تصاویر کاخ ها نشان داده می شود و به آنها گفته می شود که اگر آنها به خلافت اسلامی کوچ کنند ، می توانند با ازدواج با مبارزان جهادگر در زندگی تجملی زندگی کنند و بخشی از چیز خاصی باشند. والدین Sulle نسبت به رادیکالیزاسیون دختر خود عاقلانه عمل می کنند و سعی می کنند با تهدید به ازدواج با یکی از اقوامش در اردن ، جلوی او را بگیرند. Sulle ناخواسته خواهر 13 ساله اش Lisha را به عقاید افراطی اسلامی می کشاند ، که مفاهیم آن تا اواخر نمایش کاملاً مشخص نیست. در خانه ، كریما توسط پدر الكلی خود ، كه پس از تجربه جنگ دوم چچن ، دچار اختلال استرس پس از سانحه شده است ، مورد آزار جسمی قرار می گیرد. ابی که او را تعقیب می کند ، کریما را به خانه اش می برد تا بیشتر به او تلقین کند.

فاطمه منبع خود (پروین) را برای مافوق خود فاش نمی کند ، اما جزئیات مبهم درباره یک توطئه ترور را فاش می کند. مافوقش به او می گویند که تحقیقات را کنار بگذارد و به دلیل مصرف حشیش از کار تعلیق شود. او همچنان با دوست پسر خود ، كاله ، كه در سرویس امنیت نیز هست ، در تماس است و همچنان اطلاعات خود را با وی در میان می گذارد. او به استخراج اطلاعات از پروین ادامه می دهد و سعی می کند جزئیات طرح را با هم جمع کند. او هنگامی که از پروین درباره یک میدان تیر رها شده تحقیق می کند ، به دنبال جیکوب و امیل می رود. جیکوب پلاک خود را می گیرد و ردیابی می کند.

بهترین مینی سریال های نتفلیکس

دولورس و ایب در یک جلسه ضد رادیکالیزاسیون قرار دارند که ایب برای گفتگو با یعقوب قدم برمی دارد. میزبان فیلم داعشی را نشان می دهد و به خال کوبی در بازو یکی از تروریست ها اشاره می کند. بعداً وقتی در یک کافه بود ، دولورس خال کوبی روی بازوی ایبی را می بیند. بعد از اینکه ایب او را رها کرد ، او با فاطمه تماس می گیرد تا به او بگوید که اطلاعات مهمی دارد و از او می خواهد در آپارتمان فاطمه با او ملاقات کند. وقتی او به آنجا می رود ، توسط یک مهاجم چاقو خورده و می میرد. هنگامی که فاطمه می رسد ، هشدار برای وارد کردن وی صادر شده است و او قصد دارد فرار کند. او برای گرفتن مقداری پول و لوازم به خانه دولورس می رود ، اما دو پلیس در آنجا می آیند. او آنها را در یک اتاق خواب در نقطه اسلحه قفل می کند ، که باعث تعقیب او می شود. او در خانه همکار پدرش پناه می گیرد.

پروین مورد توجه یکی از همکاران حسام (احمد) قرار می گیرد ، که یک شب به خانه اش می رسد و او را وادار می کند که با فاطمه صحبت کند. او او را تجاوز می کند ، و در شرف کشتن او است که او را با چاقو کشت و بکشد. او بدن او را در چاه همسایه های خود می ریزد. حسام تحت تأثیر داروهای خواب آور است و اتفاقاً وارد آشپزخانه می شود و خون روی زمین را می بیند ، اما پروین او را متقاعد می کند که در خواب می بیند. او هرگز كاملاً این را فراموش نمی كند و متقاعد می شود كه احمد را كشته است ، تا اینکه سرانجام پروین حقیقت را به او گفت.

فاطمه به دنبال این است که پروین را از بین ببرد و طرحی برای برکناری وی از رقه در نظر گرفته شده است. در همین حال ، سوله و کریما بلیط هواپیما برای سفر به ترکیه دارند و ایب و زنی که به آنها در مورد اسلام تعلیم داده است آنها را تحویل می گیرد. در آخرین لحظه ، خواهر کوچکتر سوله ، لیشا ، در ماشین به آنها ملحق می شود و آنها راهی فرودگاه می شوند. سلله در مورد رفتن به یک بازی بسکتبال به والدینش دروغ گفت. پدرش سلیمان که اظهار بی اعتقادی به دین می کند ، کار را زود تمام می کند و تصمیم می گیرد برود و بازی او را تماشا کند ، اما می بیند که ورزشگاه خالی است. او با Calle تماس می گیرد که با مقامات آلمان و ترکیه هشدار می دهد. آنها معتقدند که آنها دختران را در مسیر رسیدن به استانبول ردیابی کرده اند ، تا متوجه شوند که گذرنامه آنها عوض شده و دختران در واقع در آنکارا هستند. آنها تصمیم می گیرند وسیله نقلیه حمل و نقل را در مرز بین ترکیه و سوریه رهگیری کنند. آنها موفق می شوند همه را نجات دهند ، به جز لیشا ، که به سوریه می رود.

كاله فاطیما را متقاعد می كند تا برای نجات لیشا از پروین كمك بگیرد. پروین و دخترش هنگامی که فاطیما او را متقاعد کرد که به خانه برگردد و لیشا را نجات دهد به وسیله نقلیه خود رسیده اند. در مقابل ، فاطمه شخصاً به سوریه می آمد تا همه آنها را نجات دهد. پروین حسام را راضی می کند که لیشا را به عنوان همسر دوم خود به عهده بگیرد.

بهترین فیلم های 2021

قبل از عزیمت برای انجام حمله ، یعقوب با خنجر مادرش را در آشپزخانه آنها کشت. فاطیما در حال عقب افتادن از یعقوب و امیل است ، اما پس از تعویض ماشین در خانه مادران ، مسیر خود را از دست می دهد. دقایقی قبل از نزدیک شدن پلیس به محل استقرار وی ، فاطمه از سه هدف ترور با خبر می شود و قبل از اینکه بتواند اطلاعاتی را به اشتراک بگذارد ، بازداشت می شود. وی در ازای دریافت اطلاعات قول می دهد که حسام را به همراه پروین و لیشا رد کند. به هر حال هر سه حمله تروریستی توسط سرویس امنیتی متوقف می شود ، که معلوم است که در تمام مدت از آنها اطلاع داشته است. آنها فاطمه را در تاریکی نگه داشتند زیرا به او اعتماد نداشتند. در ازای سکوت او ، از زندان آزاد می شود. ایب در داخل یک گاراژ یک بمب به راه انداخت و با لباس مبدل شدن به یک زن به سختی فرار کرد.

فیلم Creed 3

فاطمه برای نجات پروین ، لیشا و حسام به سوریه سفر می کند. دقایقی قبل از رسیدن او ، عمر همکار حسام می رسد تا حسام را برای انجام یک بمب گذاری انتحاری ببرد. حسام سعی می کند زمان بخرد اما لیشا که کاملاً رادیکال شده (حتی بیشتر از آنچه خواهرش بود) و تمایلی به بازگشت به سوئد ندارد ، نقشه فرار آنها را برای عمر فاش می کند. عمر به پشت پروین شلیک می کند و در شرف شلیک به حسام است که فاطمه از راه می رسد و او را به ضرب گلوله کشته است. آنها به سرعت به سمت ماشین حرکت می کنند ، اما لیشا از پیوستن به آنها امتناع می ورزد تا او را پشت سر بگذارند. آنها این کار را خارج از رقه انجام می دهند ، اما پروین درست بعد از پست مرزی می میرد. حسام دخترش را حمل می کند و آنها آن را به سوئد برمی گردانند.

5 فیلم برتر اکشن دهه 70

سوله و کریما توسط سرویس امنیتی مورد بازجویی قرار می گیرند. Sulle در تلاش برای نجات خواهرش لیشا ، از هویت Ibbe دست می کشد. کریما سعی می کند خودکشی کند ، و او را به یک مرکز بهداشت روان منتقل می کنند و در آنجا دست خود را روی تلفن همراه می گذارد و به ایب هشدار می دهد که ممکن است جلدش را باد کند. کال برای رفتن به زندان ایب به مدرسه می رود اما ایب فرار می کند. کریما با ایب دیدار می کند و تصمیم می گیرد در حمله جدیدی به کنسرت دختران شرکت کند. قرار است كریما یك جلیقه انتحاری ببندد كه قفل شده باشد تا به محض پوشیدن نتواند آن را از بین ببرد. ایبی کریما را متقاعد می کند که او و سوله نیز بخشی از حمله هستند و جلیقه های انتحاری مشابهی بر تن خواهند کرد. یک بار در کنسرت ، پس از پوشیدن جلیقه انتحاری ، کریما به Sulle متون را یادآوری کرد که Ibbe دروغ گفته است ، و Sulle به هیچ وجه در این برنامه نقش ندارد. در توالت تاسیسات کنسرت ، کریما برای مدت کوتاهی تلاش می کند تا جلیقه را بردارد ، اما موفق نمی شود. بنابراین در عوض به برخی از حاضران در آنجا که فرار می کنند ، هشدار می دهد و منتظر منفجر شدن بمب است در حالی که از طریق تلفن با صولت تبادل نهایی دارید. Ibbe باعث بمب می شود.

تولید سریال خلافت

این مجموعه توسط Filmlance (پل) برای پخش کننده سوئدی SVT تولید شده و توسط Endemol Shine International فروخته شده است. این فیلم بر اساس ایده ای از ویلهلم بهرمان ساخته شده است که مجموعه را به همراه نیکولاس راکستروم خلق کرده است. این کارگردانی توسط کارگردان جایزه Guldbagge ، گوران کاپتانویچ ، انجام شد. در استکهلم و اردن شلیک شد.

بازیگران سریال خلافت

گیزم اردوغان در نقش پروین ال کادوری
آلیت اوپهایم در نقش فاطیما زوکیچ
نورا ریوس در نقش سلیکا “سول” واسم
آمدن بوزان در نقش حسام الکددوری
یوسرا العبدونی در نقش لیشا واسم
آروین کنعانیان در نقش نادر الشهرانی
Lancelot Ncube در نقش ابراهیم “ایب” حداد
ویلیام لگو در نقش عمر سودانی
سیمون مژر در نقش سلیمان واسم
آماندا سهرابی در نقش کریما
آلبین گرنهولم در نقش کاله
مارکوس وگلی در نقش یاکوب یوهانیسون
نیلز وترهولم در نقش امیل یوهانیسون
علا ریانی در نقش توبا واسم
دنیس اندر در نقش ابو جبرئیل
Shada Helin-Sulhav در نقش میریام
مارسل خوري در نقش احمد محمدي
مونیکا آلبورنوز در نقش دولورس
کامیلا لارسون در نقش سارا
جاناتان قهوش در نقش خلف
کایسا آنکارسپارره در نقش نیهتسنکره
علی جلال در نقش علی چاتیک
احمد سرور در نقش امیرن
ماریا آلم نورل در نقش آنا-کارین
ندیم سروجی در نقش کاروان

در حال ارسال
نقد کاربر
5 (2 رای)

فیلم مهره هفتم

فیلم مهره هفتم

1 اردیبهشت 1400
کسب درآمد از عکاسی

کسب درآمد از عکاسی

16 اردیبهشت 1400
نقد سریال see

نقد سریال see

3 اردیبهشت 1400

دیدگاهتان را بنویسید

سیزده + 15 =