5 فیلم برتر اکشن دهه 70

5 فیلم برتر اکشن دهه 70 : دهه 1970 یکی از بهترین دهه ها برای اقدام لجام گسیخته محسوب می شود. با این حال ، این دوره نیز سهم عادلانه ای از اقدام عملی داشت و در این دهه فیلم های اکشن مهمی ساخته شده است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

پس از آغاز جنبش “جدید هالیوود” در اواخر دهه 1960 ، در سراسر دهه 1970 جریان آن به طور گسترده آغاز شد. از آنجایی که خروجی سینمایی هالیوود به طور کلی تاریک تر و بدبینانه تر می شد ، فیلم های اکشن شدیدتر و خشن تر شدند. رسوایی واترگیت و جنگ ویتنام گفتگوی ملی را به سمت زیر سال بردن از اقتدار سوق داد.

پیشنهاد میکنیم مقاله 50 فیلم جنگی برتر تاریخ را مطالعه بفرمایید.

این امر منجر به فیلم هایی در مورد پلیس های کج و معاند و جنگ های باند و معماران انتقام جویانه قانون را به دست خود گرفتند. همچنین یک فیلم باند با بازی کریستوفر لی در نقش یک شرور با سه پستانک وجود داشت. بنابراین ، در اینجا 5 فیلم برتر اکشن دهه 70 برای شما گرده آوری کرده ایم.

1.Best: Enter The Dragon (1973)

Enter The Dragon

جایگاه بروس لی به عنوان یکی از بزرگترین افسانه های فیلم اکشن در همه زمان ها میباشد و درست قبل از مرگ نابهنگامش ، Enter the Dragon شاهکار سینمای هنرهای رزمی است. این یک رزمی کار شائولین را دنبال می کند که توسط نیروهای اطلاعاتی انگلیس جذب می شود تا با شرکت در مسابقات هنرهای رزمی در جزیره قاچاقچی مواد مخدر نفوذ کند. این طرح به گونه ای طراحی شده است که لی را به نمایش بگذارد تا آنجا که ممکن است ابرقدرت های خود را نشان دهد و برای طرفداران سینمای اکشن به صورت جزیی نتیجه می دهد. این نخستین فیلم از 5 فیلم برتر اکشن دهه 70 میباشد.

2.Best: The Spy Who Loved Me (1977)

Best: The Spy Who Loved Me (1977)

با جاسوسی پرش از نماد Union Jack و تبدیل شدن به جنگ زیردریایی و نزدیک شدن به جنگ جهانی سوم ، جاسوسی که من را دوست داشت ، اوج سالهای باند راجر مور است. این از فرمول طرح باند کاملاً استفاده می کند ، با تمام قطعات تازه و در عین حال آشنا که در هماهنگی و سکانس های اکشن پرچین زیادی برای خفاش قرار دارند. موزیک متن تم درخشان کارلی سایمون ، “Nobody Don’t It Better” ، اولین تم 007 که عنوان خود را با فیلمی که در آن قرار دارد به اشتراک نمی گذارد ، جذابیت کیک است.

3.Best: Assault On Precinct 13 (1976)

Best: Assault On Precinct 13 (1976)

در مورد انتشار آن به جرم به تصویر کشیدن صریح قتل یک دختربچه ، بسیار جنجال برانگیز است ، حمله به حوزه 13 یکی از خشن ترین ، خشن ترین و هیجان انگیزترین اکشن های هیجان انگیز دهه 1970 است. از ذهن جان کارپنتر بزرگ ، اقدام به اسلحه کشیدن ریو براوو و کلاستروفوبیای شدید شب مردگان زنده را به یک مرکز پلیس پیوند می دهد زیرا این آتش سوزی توسط یک باند سادیست و دهها نفره تحت فشار قرار می گیرد.

4.Best: Dirty Harry (1971)

Best: Dirty Harry (1971)

قهرمان اکشن آمریکایی برای همیشه تغییر کرد وقتی کلینت ایستوود شروع به بازی پلیس خرخره ، قانون شکن ، سخت ناخن هری کالاهان در هری کثیف کرد. مدتهاست قهرمان ایده آل جان وین بود. سلطنت ضدقهرمان مشکوک می تواند آغاز شود. اثر فیلمنامه بدون اعتبار John Milius و Terrence Malick را می توان در مضامین کاملاً سیاسی فیلم و بی توجهی تهاجمی به هنجارهای هالیوود مشاهده کرد.

5.Best: Death Wish (1974)

Best: Death Wish (1974)

كپسول كاملاً لحن ضد تاسیس سینمای دهه 70 آمریکا ، دث آرزو با بازی چارلز برونسون به عنوان معماری كه همسر و دخترش مورد حمله هودل ها قرار می گیرند و در ادامه دادرسی های قانونی ناكام می مانند. بنابراین ، او تصمیم می گیرد قانون را به دست خود بگیرد. طی این سالها تعداد زیادی فیلم هوشیارانه وجود داشته است – بسیاری از آنها مستقیماً آرزوی مرگ را برکنار می کنند – اما این جواهر با بازی برونسون بدون شک هنوز اوج ژانر است.

گرداورنده رضا حقی نویسنده مجله بامدادی ها.

در حال ارسال
نقد کاربر
( رای)

فیلم پرسونا

فیلم پرسونا

19 اردیبهشت 1400
تعریف سونات در موسیقی

تعریف سونات در موسیقی

15 اردیبهشت 1400
نقد فیلم بالا (up)

نقد انیمیشن up

13 فروردین 1400
موتزارت کیست؟

موتزارت کیست؟

19 اردیبهشت 1400

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × 5 =